Aktualizacja strony została wstrzymana

Irlandzki ksiądz usunięty z parafii. Powiedział, że poparcie dla aborcji to ciężki grzech

Ksiądz James E. Larkin, z diecezji Dublin został usunięty z Parafii Matki Bożej Cudownego Medalika. Od soboty pełni nową funkcję i nie wolno mu kontaktować się z parafianami. Amerykański portal twierdzi, że prawdopodobną przyczyną usunięcia było kazanie, w którym duchowny zasugerował spowiedź głosującym za aborcją w irlandzkim referendum.

Ksiądz Larkin w sobotę przejął obowiązki kapelana sióstr zakonnych w Rathfarnham. Według źródeł, na jakie powołuje się portal Church Militant, ojciec Larkin krytykował postawę Irlandczyków podczas referendum legalizującego aborcję. Podkreślił, że głosowanie przeciwko życiu w referendum to ciężki grzech. Zaproponował rozważenie udania się do spowiedzi parafianom, którzy w głosowaniu opowiedzieli się przeciwko nauce Kościoła.

Według Church MIlitant wydaje się, że to właśnie wspomniane kazanie doprowadziło do usunięcia kapłana. Niesprawiedliwość tej decyzji i jej tempo zasmuciło wielu parafian. Na ostatniej Mszy odprawionej w parafii pw. Cudownego Medalika 13 lipca odczytał list od arcybiskupa Diarmuida Martina. Zgodnie z nim już od następnego dnia miał objąć nową funkcję kapelana sióstr zakonnych.

Zakazano mu odprawiania Mszy publicznych i kontaktu z parafianami. Po kazaniu wierni zgotowali kapłanowi owację na stojąco. Z kolei po zakończeniu Mszy obrońcy życia uścisnęli mu rękę i obiecali napisać do arcybiskupa list w jego obronie.

W irlandzkim referendum 25 maja 2018 roku 66,4 procent głosujących opowiedziało się za usunięciem chroniącej życie 8 Poprawki do irlandzkiej Konstytucji. 33,6 procent głosowało przeciw. Frekwencja wyniosła 64 procent.

Źródło: churchmilitant.com

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-07-19) | https://www.pch24.pl/irlandzki-ksiadz-usuniety-z-parafii–powiedzial–ze-poparcie-dla-aborcji-to-ciezki-grzech,61699,i.html