Ks. Isakowicz-Zaleski: gdyby zdewastowano synagogę, to Michnik z Sorosem rozpętaliby piekło

Aktualizacja: 2018-07-4 2:49 pm

„Gdyby w podobny sposób zdewastowano synagogę w Warszawie, to Michnik z Sorosem rozpętaliby medialne piekło” – napisał na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentując sprawę zdewastowania obiektów kościelnych w Warszawie.

Przypomnijmy: we wtorek rano na budynkach należących do Kurii Metropolitalnej w Warszawie oraz na chodnikach przed nimi pojawiły się bluźnierstwa kpiące ze słów Pana Jezusa wypowiedzianych podczas Ostatniej Wieczerzy, które powtarzane są podczas Przeistoczenia oraz wyzwiska i oskarżenia m.in. „Mordercy” „Dość piekła kobiet” etc.

Te wulgarne akty wandalizmu wprawiły w euforię środowiska feministyczne, których przedstawiciele „chwalili się” atakiem na obiekty w mediach społecznościowych pisząc m.in., że to jedno z największych „osiągnięć” ostatnich lat oraz, że „w Polsce nastanie druga Irlandia”.

Do sprawy odniósł się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W jego ocenie reakcja niektórych mediów może sugerować, że istnieje niepisane przyzwolenie i ciche poparcie na wszelkiej maści ataki na katolików w Polsce. Jak podkreślił, gdyby sprawa dotyczyła synagogi, komentarze byłyby zdecydowanie inne.

„Gdyby w podobny sposób zdewastowano synagogę w Warszawie, to Michnik z Sorosem rozpętaliby medialne piekło. Jednak w wypadku agresji wobec chrześcijan, to cisza, a nawet i wyrozumiałość dla sprawców” – napisał duchowny.

Źródło: Twitter, PCh24.pl

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102535 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]