Ks. Isakowicz-Zaleski: gdyby zdewastowano synagogę, to Michnik z Sorosem rozpętaliby piekło

„Gdyby w podobny sposób zdewastowano synagogę w Warszawie, to Michnik z Sorosem rozpętaliby medialne piekło” – napisał na Twitterze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski komentując sprawę zdewastowania obiektów kościelnych w Warszawie.

Przypomnijmy: we wtorek rano na budynkach należących do Kurii Metropolitalnej w Warszawie oraz na chodnikach przed nimi pojawiły się bluźnierstwa kpiące ze słów Pana Jezusa wypowiedzianych podczas Ostatniej Wieczerzy, które powtarzane są podczas Przeistoczenia oraz wyzwiska i oskarżenia m.in. „Mordercy” „Dość piekła kobiet” etc.

Te wulgarne akty wandalizmu wprawiły w euforię środowiska feministyczne, których przedstawiciele „chwalili się” atakiem na obiekty w mediach społecznościowych pisząc m.in., że to jedno z największych „osiągnięć” ostatnich lat oraz, że „w Polsce nastanie druga Irlandia”.

Do sprawy odniósł się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W jego ocenie reakcja niektórych mediów może sugerować, że istnieje niepisane przyzwolenie i ciche poparcie na wszelkiej maści ataki na katolików w Polsce. Jak podkreślił, gdyby sprawa dotyczyła synagogi, komentarze byłyby zdecydowanie inne.

„Gdyby w podobny sposób zdewastowano synagogę w Warszawie, to Michnik z Sorosem rozpętaliby medialne piekło. Jednak w wypadku agresji wobec chrześcijan, to cisza, a nawet i wyrozumiałość dla sprawców” – napisał duchowny.

Źródło: Twitter, PCh24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-07-04) | https://www.pch24.pl/ks--isakowicz-zaleski--gdyby-zdewastowano-synagoge--to-michnik-z-sorosem-rozpetaliby-pieklo,61378,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content