Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowelizacja ustawy IPN. Zapiski z FB, godzina po godzinie

„Rząd przedstawi dzisiaj Sejmowi projekt nowelizacji ustawy o IPN – chodzi o uchylenie artykułów 55a i 55b, mówiących o odpowiedzialności karnej za publiczne przypisywanie Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie popełnione przez III Rzeszę. To wynik analizy iż w tej chwili nadrzędny cel, jakim jest obrona prawdy historycznej skuteczniej będzie można osiągać innymi środkami, niezrozumienia polskich intencji na świecie oraz trwającego od wielu miesięcy dialogu polsko-izraelskiego” – podał pisowski portal wpolityce.pl.
Chyba nikt się tak nie ośmieszył w historii jak oni. Dzięki tej akcji z nowelizacją ustawy o IPN pisowcy osiągnęli dwie rzeczy. (1) Pokazali całemu światu, że rządzone przez nich państwo nie jest suwerenne. (2) Przypisywanie „Narodowi lub Państwu Polskiemu” odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy, w tym pisanie o „polskich obozach koncentracyjnych”, a także negowanie zbrodni nacjonalistów ukraińskich na Polakach stanie się powszechne. Właściwie już się stało.

* * *

Przemysław Źurawski vel Grajewski oświadczył, że autorom nowelizacji ustawy o IPN w sprawie penalizacji banderyzmu powinny się przyjrzeć służby specjalne. Groźnie się zrobiło.

* * *

Media informują, że o godz. 18-tej ma się odbyć konferencja prasowa premierów Polski i Izraela dotycząca WSPÓLNEGO stanowiska w sprawie zmian w ustawie o IPN. Ale Konstytucja RP nic nie mówi o tym, że premier Izraela uczestniczy w procesie legislacyjnym w Polsce.

* * *

O godzinie 13:42 na portalu „Gazety Polskiej” pan Tomasz Sakiewicz wyjaśnił swoim czytelnikom i zarazem zwolennikom PiS błyskawiczne procedowanie i uchwalenie w Sejmie zmian w nowelizacji ustawy o IPN z 26 stycznia br., oznaczających wyrzucenie do kosza przez rząd PiS tej nowelizacji. Otóż stwierdził on: „chcieliśmy bronić swojego dobrego imienia, ale Rosjanie byli bliscy ogrania nas w tej sprawie i skłócenia nas z głównym sojusznikiem czyli USA. Wyjściem z tej sytuacji było znalezienie formuły bronienia dobrego imienia Polski, w które włączą się poważne siły w Izraelu i USA, a jednocześnie uczynienie kroku do tytułu w sprawie ustawy”.
Rosjanie byli bliscy ogrania PiS-u w sprawie obrony dobrego imienia Polski… Nie wiedziałem, że Binjamin Netanjahu jest premierem Rosji.

* * *

Dzisiejsze sensacyjne wydarzenia polityczne zapowiedziała dwa dni „Gazeta Polska Codziennie” w komentarzu Michała Kuzia. Autor ten stwierdził, że „Donald Trump to najbardziej proizraelski prezydent od czasów Harry’ego Trumana”. W związku z tym Kuź dochodzi do następującej konkluzji: „Nie jest rolą Polski, by w takiej sytuacji recenzować działania swojego strategicznego partnera. Należy jednak z posunięć amerykańskiego prezydenta wyciągnąć wnioski. Jako pewnik możemy przyjąć w Warszawie, że obecnie nie jest możliwe równoczesne pozostawanie w dobrych stosunkach z USA i prowadzenie jakiegokolwiek poważnego sporu ze środowiskami żydowskimi i samym Izraelem. Taki stan rzeczy generuje pewne koszty chociażby w kontekście ustawy o IPN. Sojusze z silnymi zawsze jednak słabszych coś kosztują”.
Myślę, że organ prasowy PiS wyjaśnił wystarczająco zrozumiale przyczyny dzisiejszych wydarzeń w Sejmie. Jest tylko jedna wątpliwość: czy strategiczny sojusz z USA i Izraelem będzie kosztował tylko wycofanie się z nowelizacji ustawy o IPN?

* * *

Dzisiejsze wydarzenia w Sejmie przykryły (może o to chodziło) podpisanie przez PGNiG umowy z z dwoma producentami skroplonego gazu ziemnego (LNG) z USA: Port Arthur LNG oraz Venture Global LNG. „PGNiG odbierać będzie od każdego z amerykańskich partnerów po 2 mln ton LNG rocznie, co po regazyfikacji daje łącznie około 5,5 mld m.sześc. gazu ziemnego. To olbrzymie jak na Polskę ilości” – pisze portal money.pl.
Drogi gaz amerykański zastąpi tańszy gaz rosyjski. Stąd ten cały, obserwowany od wielu lat, szał rusofobii ze strony rządzących w Polsce sił politycznych, ta „dekomunizacja”, walka z pomnikami radzieckimi oraz faktyczne zamrożenie stosunków politycznych i gospodarczych z Rosją. Elektoratowi PiS („patriotom”) może się wydaje, że chodzi o „dekomunizację” i „desowietyzację”, a tutaj chodzi tylko o kolonizację gospodarczą Europy Środkowej przez USA.

* * *

Ja niczego nie sugeruję. Jednak jako człowiek zatopiony w historii zawsze dostrzegam historyczne analogie. Wniesione dzisiaj rano na forum Sejmu przez rząd zmiany w ustawie o IPN były procedowane w nieprawdopodobnym tempie. W ciągu dwóch godzin – bez debaty i pracy w komisjach – przeszły przez trzy czytania w Sejmie. Następnie bez dyskusji i bez poprawek zmiany te przyjął Senat. Zgodność ponad podziałami wykazały PiS, PO, PSL i N. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj wieczorem będzie podpis prezydenta.
Tak błyskawiczny proces legislacyjny miał miejsce w historii polskiego parlamentaryzmu tylko trzykrotnie. Podczas sejmu niemego w 1717 roku oraz podczas sejmów rozbiorowych w 1773 i 1793 roku.
Jeszcze raz powtarzam, że niczego nie sugeruję.

Bohdan Piętka
za: FB z dn. 27.06.2018.

Za: konserwatyzm.pl (27 czerwca 2018) – [Org. tytuł: «Piętka: Nowelizacja ustawy IPN. Zapiski z FB, godzina po godzinie»]

 


 

Jarosław Kaczyński zabrał głos po kapitulacji przed Żydami! „Dzięki temu porozumieniu uzyskujemy więcej”

Polski rząd, wycofując się rakiem, zmienił dziś przepisy ustawy o IPN, tak jak oczekiwało tego stronnictwo Amerykańsko-Żydowskie. Jednocześnie podczas konferencji prasowej premier Morawiecki przedstawił dokonane zmiany jako…sukces.

Słuchając na konferencji prasowej premiera Morawieckiego można było odnieść wrażenie, że ustawa jest wycofywana, bo jest ona tak dobra i odniosła tak ogromny sukces w ciągu pół roku.

Jeżeli faktycznie było tak dobrze, jak Morawiecki mówił, to może dobrze, że ustawa została wycofana po tak krótkim czasie, bo aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby działała dłużej.

Teraz do sprawy po raz pierwszy odniósł się Jarosław Kaczyński. Na początek prezes PiS odniósł się do podpisanej wspólnej deklaracji, w której potępiono antysemityzm i obiecano nie obarczać Polski całą winą z Holocaust.

Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszych społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia – stwierdził Kaczyński.

Czas przeciąć te wszystkie niekorzystne dla Polski, powtórzę raz jeszcze – wypływające z niezrozumienia naszych intencji, a niekiedy i z bardzo złej woli – dyskusje wokół ustawy o IPN. To właśnie zostało uczynione – tłumaczy się prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Kaczyński określił zmiany w ustawie o IPN sukcesem i wielką szansą dla Polski: W mojej opinii dzięki temu porozumieniu uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN. Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydyfamacyjnej.

Zobacz także: Najtwardsi wyborcy masowo odwracają się od PiS-u po kapitulacji przed Żydami. „Czy Wy już kompletnie straciliście rozum?”

Źródło: niezalezna.pl/nczas.com

Za: Najwyższy Czas! (27-6-2018)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

kibol
Nowy etap – nowe zadania dla tych WSIarzy.

Selene
PIS wyraznie przegiął. Pełzaniem na kolanach zrobił to czego zażądali Żydzi i udaje,że to wielki sukces . Jaki sukces? Co Żydzi maja do naszych ustaw? Teraz widocznie widac jak wykreca sie kota ogonem.Żydzi zwycieżyli. I tak kawałek po kawałku zawłaszczaja Polske

Pusio
Nie pierdol, Kaczorze!!!

 


 

Jarosław Kaczyński o polsko-izraelskim układzie. Mówi o ofensywie antydefamacyjnej

Podpisanie polsko-izraelskiego dokumentu jest elementem walki o prawdę historyczną – wyjaśnił „Gazecie Polskiej Codziennie” Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, dzięki porozumieniu „zyskujemy więcej, niżbyśmy byli w stanie osiągnąć dzięki przepisom nowelizacji ustawy o IPN. – Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydefamacyjnej – dodał.

W rozmowie z „GPC” prezes PiS nie zgodził się z tezami, że nic tak nie wypromowało fałszywej formuły „polskie obozy zagłady”, jak nowelizacja ustawy o IPN sprzed kilku miesięcy. Jak ocenił, taka narracja rozwijała się na przestrzeni kilkudziesięciu lat i „kwitła”, gdy „za troskę o dobre imię naszego kraju odpowiadał Donald Tusk i jego formacja”.

Jak wyjaśnił, podpisana polsko-izraelska deklaracja (ogłoszona tuż po podpisaniu nowej ustawy o IPN, w której zrezygnowano z penalizacji szkalowania Polski), daje Polsce więcej możliwości niż ustawa sprzed kilku miesięcy, która wywołała sprzeciw międzynarodowy i otwiera nam drogę „do ofensywy antydefamacyjnej”.

Tym nieocenionym stwierdzeniem ma być zapis potwierdzony przez Izrael, że za zbrodnie II wojny światowej w pełni odpowiadają Niemcy, a polskie społeczeństwo i Polska nie mieli nic wspólnego z holokaustem, „przeciwnie, robiło, co mogło, by ratować swoich obywateli narodowości żydowskiej”. Jak dodał, przyjęte stanowisko potępia anysemityzm i anytypolonizm.

Kaczyński pytany o wpływ porozumienia na stosowanie ustawy 447 ocenił, że może ono – wbrew ocenom krytyków postawy polskiego rządu – osłabić negatywne aspekty amerykańskiej ustawy. I przypomniał, że w deklaracji nie ma mowy o sprawach związanych ze zwrotem mienia, co „jest dla nas korzystne”.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-06-28)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

dodam, że dzisiaj w 1-szym programie PR kłamali w żywe oczy mówiąc, że procedowanie trwało kilkanaście godzin; chyba, że policzymy godziny od info w porannej prasie, z którego ponoć dowiedzieli się posłowie PiS-u, że będą dzisiaj (czyli w środę) głosować nad poddaństwem, do podpisu PAD-a (1-szego zdrajcy – ze względu na wysoki urząd, który okupuje) po południu; to wtedy tak – było kilkanaście godzin;
JARO

„Podpisanie polsko-izraelskiego dokumentu jest elementem walki o prawdę historyczną ? wyjaśnił ?Gazecie Polskiej Codziennie? Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, dzięki porozumieniu ?zyskujemy więcej, niżbyśmy byli w stanie osiągnąć dzięki przepisom nowelizacji ustawy o IPN. ? Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydefamacyjnej ? dodał.” Panie Prezesie, czy Pan jest świadomy tego co mówi? Uważam, że nie! Myśli Pan, że LUD PiS-owski to „kupi”, tak nisko Pan ocenia NAS wyborców? Nazwanie TOTALNEJ KLĘSKI SUKCESEM jest HIPOKRYZJĄ! I proszę przestać stale przywoływać poprzednie rządy, Premiera Tuska itp., bo rządzicie samodzielnie przeszło 2,5 roku i ponosicie pełną odpowiedzialność za te rządy! Na ustach macie piękne słowa o Bogu, Ojczyźnie, historii, podnoszeniu z „kolan”, a tymczasem UPADLIŚCIE TOTALNIE! Panie Prezesie, jest mi dzisiaj „wstyd”, że po raz kolejny „dałam się nabrać” na piękne frazesy! Ale nigdy więcej!!! Człowiek uczy się CAŁE ŹYCIE!!! Źegnajcie marzenia!
„Były wieloletni wyborca PiS-u”

OFENSYWA ANTYDEFAMACYJNA. To imiona kotów?
co to jest

W którym miejscu potepiono antypolonizm? Ja nie widzę. Widzę tylko zapowiedź walki z antysemityzmem. Wypowiedź Morawieckiego poszła tylko w języku polskim. Zostaliśmy miamowani zbrodniarzami przez Kaczyńskiego i nic tego nie zmieni.
fly

Bzdura za bzdurą. Zrobili to na polecenie Międzynarodowego Stowarzyszenia Adwokatów i Prawników Żydowskich, a podpisali tylko z Izraelem. Każdy prawnik i adwokat nie uznający Izraela np. od Sorosa lub środowiska nowojorskie będzie miał to gdzieś. Nie ma kary więc prawo nie istnieje. Żydzi amerykańscy ADL otrzymali od Kaczynskiego wolną rękę w doprowadzeniu do realizacji 447. Będą pluć na Polskę ile wlezie aż osiągną cel. Kaczyński zdrajcą mamiącym Polaków.
Kaczyński klamie

 


 

Skip to content