Aktualizacja strony została wstrzymana

Policja zlikwidowała ukraiński gang terroryzujący mieszkańców Chełma

Kryminalni z KWP w Lublinie i KMP w Chełmie zatrzymali czterech mężczyzn pod zarzutem dokonania rozbojów z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Do tych przestępstw doszło w powiecie chełmskim. Sprawcy wdarli się do kilku domów i grożąc pozbawieniem życia okradli właścicieli z pieniędzy i kosztowności.

Wszyscy zatrzymani to ob. Ukrainy w wieku od 17 – 35 lat. W miniony weekend mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu, który zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Wszyscy czterej zatrzymani mężczyźni to obywatele Ukrainy – mieszkańcy obwodu wołyńskiego w wieku 17, 18, 20 i 35 lat.

Z ustaleń śledczych wynika, że napastnicy pod osłoną nocy w różnych konfiguracjach osobowych dwukrotnie w maju a także w minionym tygodniu wykorzystując sen domowników wdarli się na teren kilku prywatnych posesji. Siłą obezwładnili i skrępowali zaskoczonych mieszkańców. Działanie sprawców cechowała bezwzględność. W stosunku do swoich ofiar posługiwali się niebezpiecznymi przedmiotami, by wymusić wskazanie ukrytych pieniędzy. Ich łupem padły nie tylko spore ilości gotówki, lecz także inne kosztowności, jak biżuteria, sztućce, monety kolekcjonerskie itp.

Sprawą ustalenia i zatrzymania napastników zajęli się chełmscy kryminalni. Pod koniec minionego tygodnia policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Chełmie oraz KWP w Lublinie zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o napady. To obywatele Ukrainy, którzy wpadli w ręce policjantów w momencie, gdy kierowali się stronę przejścia granicznego by uciec poza granice Polski.

Cała czwórka została osadzona w policyjnym areszcie, zaś policjanci pracowali dzień i noc by wykonać z zatrzymanymi niezbędne czynności procesowe. W miniony weekend zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chełmie, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Z wnioskiem o tymczasowy areszt podejrzani trafili przed oblicze sądu, który aresztował ich na 3 miesiące.Za popełnione przestępsto – rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia – kodeks karny przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolnosci.

/policja.pl/

Za: Magna Polonia (26 czerwca 2018) | https://www.magnapolonia.org/policja-zlikwidowala-ukrainski-gang-terroryzujacy-mieszkancow-chelma/

Skip to content