W. Gadowski dla PCh24.pl: jest ciche przyzwolenie na ściąganie do Polski nielegalnych imigrantów

Aktualizacja: 2018-06-23 11:10 am

W Polsce w tej chwili znajduje się nienotowana i niekontrolowana liczba nielegalnych imigrantów. Prawdopodobnie nikt, nawet członkowie mafii zajmujących się ich przerzutem na terytorium naszego kraju, nie jest w stanie powiedzieć, ilu takich „przybyszów” tak naprawdę przebywa dziś w Polsce – powiedział w rozmowie z PCh24.pl Witold Gadowski.

Zdaniem dziennikarza na taki stan rzeczy składa się kilka czynników. – Pierwszym jest swobodny ruch w strefie Schengen, w wyniku czego do Polski, bez żadnej kontroli, może przyjechać praktycznie każdy – łącznie z nielegalnymi imigrantami, którzy od października 2015 roku masowo napływają do Europy. Drugim jest działalność przestępcza, czyli tzw. mafie imigranckie trudniące się handlem ludźmi i ich przerzutem z każdego zakątka świata do Polski i Europy – podkreślił. 

– Trzecim czynnikiem jest działalność tzw. prywatnych szkół, które rejestrują jako rzekomych „studentów” przybywających do Polski nielegalnych imigrantów. Czynią to za odpowiednie gratyfikacje finansowe. „Studenci” nigdy tam nie studiują. Zamiast tego można spotkać ich w całej Europie Zachodniej. Ostatnio tego typu przypadek widzieliśmy w Niemczech, gdzie „student”, który przybył do Polski ze Sri Lanki wymachiwał nożem na jednym z dworców. Na szczęście został obezwładniony i nikomu nic się nie stało – dodał.

Biorąc pod uwagę te i wiele innych czynników, o których długo by opowiadać, można dopiero zauważyć, jak bardzo jest złożony problem nielegalnych imigrantów. Powtarzam: nie wiemy, ilu ich w Polsce jest; nie znamy ich tożsamości; nie mamy pojęcia, czego możemy się po nich spodziewać – stwierdził.

W ocenie Gadowskiego taki stan rzeczy to wynik ogromnej słabości polskich służb, zwłaszcza straży granicznej, która ze względu na wiele złych decyzji organizacyjnych i politycznych ma po prostu „związane ręce”. Co gorsza politycy obozu rządzącego i opozycji zachowują się, jakby nie chcieli zmienić tego stanu rzeczy. – Widać wyraźnie, że boją się dotykać tego tematu, żeby nie narażać się czasem na ostracyzm ze strony mediów mainstreamowych i Unii Europejskiej – wskazywał.

Trzeba powiedzieć wprost: rząd Beaty Szydło starał się jeszcze jakoś kontrolować zjawisko nielegalnej migracji, jednak rząd Mateusza Morawieckiego całkowicie bagatelizuje ten problem, a nawet przymyka oko i po prostu czeka na dalszy rozwój tej niebezpiecznej sytuacji – podsumował.

PCh24.pl

Tomasz D. Kolanek

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102287 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]