Dewastacje, profanacje, podpalenia! Porażająca seria antykatolickich ataków w Kanadzie

W ciągu zaledwie kilku dni doszło w Kanadzie do dwóch ataków na chrześcijan. Wandale dopuścili się dewastacji cmentarza i podpalenia kościoła.

W niedzielę, 27 maja, około godziny 18:30 zdewastowano cmentarz w Arvida znajdujący się w regionie Saquesnay – Lac-Saint Jean (Quebec). Napastnicy przewrócili i rozbili dziesiątki figur, płyt nagrobnych, tablic i wazonów.  Zatrzymano dwóch domniemanych sprawców. Jeden z nich to osoba niepełnoletnia.

Służba Bezpieczeństwa Publicznego nie jest obecnie w stanie potwierdzić, czy to oni byli autorami napadu. Trwa śledztwo, przesłuchano świadków. O buszujących po cmentarzu podejrzanych poinformował policję mieszkaniec dzielnicy.

Z kolei w Longlac (Ontario) spłonął nieczynny od  1977 roku kościół pw. Dzieciątka Jezus. Zdaniem policji doszło do umyślnego podpalenia, gdyż budynek nie był podłączony do sieci energetycznej ani gazowej.

Spalona świątynia stanowiła wysokiej wartości historyczny pomnik, gdyż należała niegdyś do francuskiej misji katolickiej. Spoczywały w niej ciała misjonarzy, w tym jezuity Josepha-Marie Couture, który w latach 1924-1945 nawracał na chrześcijaństwo Indian zamieszkujących ogromny obszar północnego Ontario.

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-06-01) | https://www.pch24.pl/dewastacje--profanacje--podpalenia--porazajaca-seria-antykatolickich-atakow-w-kanadzie,60656,i.html

Skip to content