Dewastacje, profanacje, podpalenia! Porażająca seria antykatolickich ataków w Kanadzie

Aktualizacja: 2018-06-1 11:26 am

W ciągu zaledwie kilku dni doszło w Kanadzie do dwóch ataków na chrześcijan. Wandale dopuścili się dewastacji cmentarza i podpalenia kościoła.

W niedzielę, 27 maja, około godziny 18:30 zdewastowano cmentarz w Arvida znajdujący się w regionie Saquesnay – Lac-Saint Jean (Quebec). Napastnicy przewrócili i rozbili dziesiątki figur, płyt nagrobnych, tablic i wazonów.  Zatrzymano dwóch domniemanych sprawców. Jeden z nich to osoba niepełnoletnia.

Służba Bezpieczeństwa Publicznego nie jest obecnie w stanie potwierdzić, czy to oni byli autorami napadu. Trwa śledztwo, przesłuchano świadków. O buszujących po cmentarzu podejrzanych poinformował policję mieszkaniec dzielnicy.

Z kolei w Longlac (Ontario) spłonął nieczynny od  1977 roku kościół pw. Dzieciątka Jezus. Zdaniem policji doszło do umyślnego podpalenia, gdyż budynek nie był podłączony do sieci energetycznej ani gazowej.

Spalona świątynia stanowiła wysokiej wartości historyczny pomnik, gdyż należała niegdyś do francuskiej misji katolickiej. Spoczywały w niej ciała misjonarzy, w tym jezuity Josepha-Marie Couture, który w latach 1924-1945 nawracał na chrześcijaństwo Indian zamieszkujących ogromny obszar północnego Ontario.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101899 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]