Aktualizacja strony została wstrzymana

Za spalenie kukły Żyda trzy miesiące, spaleniem kukły o. Rydzyka prokuratura się nie zajmie

– Toruńska prokuratura nie włączy się do sprawy przeciw mężczyźnie, który pod Radiem Maryja usiłował spalić kukłę ze zdjęciem O. Rydzyka. Odpowiada on tylko za nieostrożne obchodzenie się z materiałem łatwo zapalnym! Tymczasem sprawcę spalenia kukły Żyda skazano na karę więzienia! – informuje na Twitterze poseł PiS Anna Sobecka.

Anna Sobecka przywołuje sytuację, kiedy Piotr Rybak za spalenie kukły Żyda, która według niego samego miała symbolizować George’a Sorosa został skazany na wyrok trzech miesięcy więzienia. Do podobnego przypadku doszło w maju 2017 r, w Toruniu usiłowano spalić kukłę przedstawiającego postać Tadeusza Rydzyka.

    – Po analizie aktu postępowania wykroczeniowego doszliśmy do wniosku, że brakuje podstaw by podejrzewać, iż Sławomir D. dopuścił się przestępstwa ściganego z urzędu

– powiedział portalowi Polskatimes.pl Jarosław Kilkowski z Prokuratury Okręgowej w Toruniu, cytowany przez portal Polskatimes.pl.
 
Po decyzji prokuratury dotyczącej braku zarzutów dla Sławomira D. grozi mu „zaledwie” kara grzywny.

za:www.tysol.pl/a19571-Za-spalenie-kukly-Zyda-trzy-miesiace-spaleniem-kukly-o-Rydzyka-prokuratura-sie-nie-zajmie

Za: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy – Oddział w Łodzi (26 maj 2018) | http://www.katolickie.media.pl/index.php/polecane/pracownia-krzywych-luster/12335-za-spalenie-kukly-zyda-trzy-miesiace-spaleniem-kukly-o-rydzyka-prokuratura-sie-nie-zajmie