Pokój modlitwy dla muzułmanów – absurdalna decyzja katolickiej uczelni w Iowa

Aktualizacja: 2018-05-21 10:47 am

Katolicki Uniwersytet świętego Ambrożego w amerykańskim stanie Iowa przeznaczył pokój do modlitwy dla muzułmanów i wyznawców innych religii niechrześcijańskich. Decyzja ta wywołała oburzenie środowisk konserwatywnych. Podkreślają oni, że w krajach islamskich trwają prześladowania chrześcijan.

„Gdy chrześcijanie, w tym wielu katolickich duchownych i wiernych cierpią prześladowania za wiarę w krajach zdominowanych przez muzułmanów, Uniwersytet świętego Ambrożego w Iowa otworzył specjalną salę modlitwy dla muzułmanów” – czytamy w petycji Akcji Studenckiej TFP.

W pokoju otwartym 8 maja umieszczono odrębną przestrzeń do modlitwy dla mężczyzn i kobiet. A także urządzenia do rytualnego mycia stóp. Uczelnia udostępniła je „do codziennej modlitwy dla studentów wiary muzułmańskiej wiary lub innych religii wolących modlić się w innym miejscu, niż w kaplicy Chrystusa Króla” – czytamy w informacji na stronie uniwersytetu.

Przewodniczący samorządu studenckiego Matthew Mahoney stwierdził, że nowe miejsce modlitwy pokazuje troskę uniwersytetu o studiujących muzułmanów i ludzi wszystkich wiar.

Przeciwko decyzji władz Uniwersytetu świętego Ambrożego zaprotestowali konserwatyści z Akcji Studenckiej TFP. „Co z wiernością Jedynej Prawdziwej Wierze? Nasz Boski Zbawiciel powiedział jasno: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” (J 14,6) – podkreślają.

Akcja Studencka TFP cytuje także świętego Jana Bosko. Podkreślał on, że „doktryny mahometańskie są absurdalne, niemoralne i niszczące, a nauki Jezusa Chrystusa – poważne, wzniosłe i najczystsze”. „Święty Tomasz z Akwinu dodaje, że kto pokłada jakąkolwiek nadzieję w słowach Mahometa, wierzy głupio” – podkreślają także autorzy oświadczenia. Powołują się ponadto na słowa świętego Alfonsa Marii Liguoriego. Uznawał on raj mahometański za odpowiedni dla bestii.

Pod petycją podpisało się już ponad 12 tys. osób.

Źródła: tfpstudentaction.org / sau.edu / lifesitenews.com

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-05-21)

 


 

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101704 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]