Homoherezja we Włoszech: tęczowy krzyż i modlitwa przeciw… homofobii. A biskup? Nie mówi „nie”!

20 maja w kościele we włoskiej diecezji Reggio Emilia odbędzie się wykład baptystycznej pastorki o „homofobii”. Połączony zostanie z czuwaniem modlitewnym przeciwko tak zwanej dyskryminacji. Plakaty zapowiadające wydarzenie prezentują krzyż w… tęczowych barwach. Na imprezie będzie obecny sam biskup.

Prohomoseksualną akcję organizuje parafia Regina Pacis położona w północnowłoskim mieście Reggio Emilia w diecezji o tej samej nazwie. Na zaproszenie ks. Paola Cuginiego do kościoła przyjedzie baptystka-pastorka Lidia Maggi, która wygłosi przemówienie o „zwalczaniu homofobii, transfobii i wszelkiej formy nietolerancji”. Rzecz odbywa się pod ewangelicznym hasłem „Prawda was wyzwoli” (sic!).

Jak pisze portal Katholisches.info, ks. Paolo Cugini od dawna współpracuje z organizacjami homoseksualnymi, na przykład z grupą „Gionata” zrzeszającą „chrześcijan LGBT”. Przed legalizacją „małżeństw” homoseksualnych we Włoszech zasłynął też krytyką inicjatywy obywatelskiej walczącej z ideologią gender. Z kolei jako misjonarz w Brazylii celebrował Mszę Świętą w koszulce… z Che Guevarą.

Część diecezjan, oburzona takim wydarzeniem w katolickim kościele, miała nadzieję, że biskup miejsca Massimo Camisasca odwoła imprezę. Ku ich zdziwieniu hierarcha zapowiedział jednak, że nie tylko niczego nie odwoła, ale nawet… przybędzie osobiście i poprowadzi czuwanie modlitewne. Decyzję biskupa z wielkim entuzjazmem przyjął i ogłosił między innymi portal „Gay News”.

Massimo Camisasca został mianowany ordynariuszem diecezji Reggio Emilia przez papieża Benedykta XVI. Początkowo uchodził za konserwatystę. Media liberalne krytykowały go za radykalizm i wrogość wobec progresizmu. Hierarcha między innymi wsparł organizację „Courage”, która pomaga homoseksualistom w przezwyciężaniu ich zaburzeń tożsamościowych.

Włoski portal „Chiesa e postconcilio” zwraca uwagę, że były to najpewniej pozory, a 20 maja biskup stanie po „niewłaściwej stronie barykady”.


Źródło: Katholisches.info
Pach

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-05-18) | http://www.pch24.pl/homoherezja-we-wloszech--teczowy-krzyz-i-modlitwa-przeciw-homofobii--a-biskup--nie-mowi-nie-,60352,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content