USA: Radni zakazują miejscowej policji kontaktów z policją izraelską

Aktualizacja: 2018-04-23 3:01 pm

Radni miasta Durham w stanie Północna Karolina jednogłośnie przegłosowali zakaz uczestniczenia miejscowej policji w międzynarodowej wymianie z agencjami policyjnymi i militarnymi państwa Izrael.

Wniosek podpisany przez 1400 (liczącego ponad  200 tys.) mieszkańców Durham, został poparty również m.in. przez żydowską organizację “Żydowski Głos dla Pokoju” (Jewish Voice for Peace) i sprzeciwia się powszechnemu w Stanach Zjednoczonych procesowi militaryzacji policji. Wiele departamentów policji z tysięcy miast amerykańskich przechodzi specjalne kursy i treningi w izraelskich ośrodkach, gdzie zdobywają wiedzę i umiejętności w brutalizacji policji. Wnioskowcy petycji twierdzą, że izraelskie taktyki policyjne “promują uprzedzenia rasowe oraz militaryzację policji.”

Rzecznik prasowy policji zaprzeczył jakoby miejscowa policja miała i planowała jakiekolwiek kontakty w tym zakresie z siłami izraelskimi.

Przeciwnicy decyzji, włącznie z żydowską masońską organizacją Liga Antydefamacyjna (Anti-Defamation League) wysuwają oskarżenia nawet o antysemityzm.

Od około 25 lat do amerykańskiej policji – oraz do policji wielu krajów świata – implementowana jest wiedza i praktyka przekazywwana przez izraelskich ekspertów od walki na obszarach miejskich, z powodzeniem wykorzystywane na okupowanych przez Izrael ziemiach arabskich. Jak podaje kalifornijski dziennik The Daily Californian, policjanci ze specjalnych oddziałów BART przebywali na czterodniowym szkoleniu prowadzonym przez “antyterrorystycznych ekspertów” izraelskich. Po wydarzeniach w metrze londyńskim i madryckim (2005 r.), oddział policji BART zatrudnił też Aarona Cohena, założyciela i dyrektora paramilitarnej instytucji Israeli Military Specialist i byłego członka oddziałów antyterrorystych tzw. Izraelskiej Armii Obronnej. Nie jest dziełem przypadku, że np. brutalne zabójstwo dokonane w 2005 roku przez policjantów brytyjskich na niewinnym i bezbronnym obywatelu Brazylii, było dziełem tych samych fachowców od zabijania: oddziały policji brytyjskiej właśnie wróciły ze szkolenia w Izraelu.

W Stanach Zjednoczonych wszyscy komisarze policji oraz duża część policjantów, przechodzą treningi i szkoły, najczęściej prowadzone przez wyszkolonych w Izraelu specjalistów. Jak pisaliśmy już w 2008 roku:

“Grupa wyższych dowódców policji i służb specjalnych stanu Waszyngton przybyła do Izraela celem zapoznania się z ‘bogatym doświadczeniem izraelskiej policji w walce z terrorem [terroryzmem]’. Uczestnicy seminarium – amerykańscy policjanci, strażacy, strażnicy i specjaliści służb ochroniarskich – przysłani zostali do Izraela w ramach programów edukacyjnych organizowanych przez amerykański Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego United States Department of Homeland Security. Porucznik Donny Low z policji miasta Seattle powiedział w wywiadzie dla telewizji izraelskiej, że “W Seattle próbujemy zorganizować się na wypadek walki z terroryzmem i zaimprowizowanymi ładunkami wybuchowymi, czyli z czymś z czym państwo Izrael zmaga się od wielu lat. Przyjechaliśmy tutaj aby poznać ich doświadczenia, które nabyli w ciągu wielu lat.” Jeden z prowadzących zajęcia, były oficer policji izraelskiej Gil Kleinman wyjaśniał: ‘Przez wiele lat amerykańskie siły porządkowe i amerykański struktury bezpieczeństwa mogły cieszyć się luksusem, w którym policjant nie musi mieć do czynienia z terrrorem’. Kleinman dodał jednak, iż ‘Celem wizyty było przekazanie uczestnikom spojrzenia jak Izrael był w stanie pogodzić normalne życie z walką z terrorem’.”

Jak słusznie zauważa analityk wojskowy Gordon Duff: “Jednostki policji w USA są szkolone przez izraelskie grupy, które mają na celu całkowitą militaryzację kraju i wprowadzenie dyktatury.” Szefowie “antyterrorystycznych grup”, komendanci policji, policjanci z bezpieczniackiej DHS –  wszyscy oni uzyskują szkolenie jeżdżąc do Izraela, gdzie oprócz zdobywania praktycznej wiedzy z zakresu zamordyzmu, są indoktrynowani, tak historycznie, jak i ideologicznie, co jest niezbędne do dalszego prowadzenia wyimaginowanej “wojny z terroryzmem”, zaprowadzonej na korzyść Izraela i kontrolujących Stany Zjednoczone syjonistów.

Teksty powiązane:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie The Washington Post (April 17, 2018)
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101297 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]