Aktualizacja strony została wstrzymana

Bergoglio: «Kondom, kapturek i podwiązanie jajowodów…»

Argentyńska zakonnica mówi: Papież proponuje prezerwatywę i kapturek dopochwowy

UNA SUORA DALL’ARGENTINA DICE: IL PAPA PROPONE PRESERVATIVO E DIAFRAMMA

http://www.marcotosatti.com/2018/04/04/una-suora-dallargentina-dice-il-papa-propone-preservativo-e-diaframma/

       

Po zażaleniach na temat piekła (Bergoglio w rozmowie z Eugeniuszem Scalfari, dziennikarzem i komunistą włoskim miał ponoć stwierdzić, że piekło jako takie w ogóle nie istnieje, a dusze potępione przestają istnieć po śmierci) mamy do czynienia ze ścieżką dźwiękową zawierającą wypowiedź Marthy Pelloni – argentyńskiej siostry zakonnej, profesorki i przełożonej Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Misjonarek Terezjańskich, która otwiera nowy front przed aktualnym papieżem. Tym razem sprawa dotyczy antykoncepcji i zapobiegania ciąży.

Faktycznie, Martha Pelloni na video opublikowanym przez Infocatholica opowiada się przeciwko aborcji i jednocześnie utrzymuje, że papież, w rozmowie z nią zaproponował użycie prezerwatywy, oraz podwiązanie jajowodów jako rozwiązanie dla kobiet, które niechcą zajść w ciążę.

W wywiadzie, który z Marthą Pelloni przeprowadziło Radio Cut zakonnica oświadcza, że: «Opowiada się po stronie życia dla matki i dziecka». Mówi także, iż: «Dyskusja jest konieczna, po to by kobieta nie musiała uciekać się do aborcji». Dodaje: «Musi istnieć ojcostwo świadome, planowanie (rodziny)».

To ostatnie podzielane jest przez Kościół Katolicki. Od wielu lat w Kościele proponuje się użycie metod naturalnych, polegających na identyfikacji okresów płodności. Martha Pelloni mówiła nade wszystko o kobietach z prowincji Corrientes, której mieszkańcy są bardzo biedni.

Przełożona Karmelitanek Misjonarek stwierdziła następnie:

«Papież Franciszek, rozmawiając ze mną na ten temat powiedział 3 słowa: prezerwatywa, okresowa i przejściowa. Kapturek dopochwowy i w ostateczności – to, co radzimy wieśniaczkom – podwiązywanie jajowodów… czyli nic, co miałoby charakter aborcyjny i niszczycielski w stosunku do kobiety».

«Jeżeli funkcjonuje wychowanie seksualne oraz odpowiedzialność państwa, jak chodzi o kobietę w sytuacji ubóstwa – nie potrzebujemy depenalizacji aborcji, ponieważ nie ma konieczności jej przeprowadzania». 

Wywiad odbył się w kontekście dyskusji, jaka toczy się w Argentynie na temat ewentualnej depenalizacji aborcji.

Marco Tosatti (watykanista)
4 kwiecień 2018

tłum. RAM

 

Siostra Martha Pelloni
https://es.wikipedia.org/wiki/Martha_Pelloni

 

Martha Pelloni: «El Papa Francisco me dijo tres palabras: preservativo, transitorio y reversible»
http://www.infocatolica.com/?t=noticia&cod=31956

 

Wywiad z Marthą Pelloni – 3 kwiecień 2018:
https://www.youtube.com/watch?v=T-yDmyZxB3o       

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

[Źródło]: RAM-neon24.pl (04.04.2018)

Za: dakowski.pl (05.04.2018) | http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22624&Itemid=46