Zaatakował w trakcie adoracji krzyża. Miał broń

Aktualizacja: 2018-03-31 10:14 am

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Kutnie, podczas liturgii Wielkie Piątku. Gdy wierni adorowali krzyż, jeden z mężczyzn zaczął się awanturować. Jak się okazało – był uzbrojony.  

Zaczęło się od awantury podczas jednego z najważniejszych w trakcie całego Triduum Paschalnego momentów – adoracji krzyża, na którym dokonało się odkupienie świata. Na obrazoburcze zachowanie mężczyzny zareagowali kościelny oraz ministrant. Postanowili go wyprowadzić.

Mężczyzna wpadł jednak w jeszcze większą złość, gdy zmuszono go do opuszczenia świątyni. Wyjął broń i zdołał oddać dwa strzały. Został jednak szybko obezwładniony przez kościelnego i ministranta. Nikt nie został ranny.

Mężczyzna trafił w ręce policji. Okazało się, że broń była pistoletem gazowym, zawierającym metalowe kulki. Jak użytek z pistoletu napastnik chciał zrobić podczas liturgii Wielkiego Piątku? Tego na razie nie wiadomo.

Źródło: rmf24.pl

ged

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100841 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]