Wielkanocna militaryzacja Rzymu. Władze obawiają się efektów „ubogacenia kulturowego”

„Dwa tysiące policjantów i karabinierów czuwać będzie nad bezpieczeństwem w Rzymie podczas Wielkiego Tygodnia” – poinformował w poniedziałek włoski dziennik „Corriere della Sera”.

W Rzymie obecnie obowiązuje stan alarmowy. Ma to związek z informacjami, jakie przekazano tamtejszej policji na temat obecności w mieście przygotowującego zamach terrorystyczny Tunezyjczyka.

Włoskie służby będą w stanie najwyższej gotowości w Wielki Piątek podczas Drogi Krzyżowej w Koloseum, której będzie przewodniczył Franciszek, oraz w Wielkanocną Niedzielę podczas Mszy Świętej na placu Świętego Piotra.

„Corriere della Sera” przypomina, że w samym Rzymie znajduje się 4400 zabytków i innych atrakcji turystycznych, w tym 400 o „priorytetowym znaczeniu”. Niektóre z nich są pilnowane przez wojsko.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa w Rzymie wprowadzono na początku roku 2015 po ataku dżihadystów na redakcję „Charlie Hebdo” w Paryżu. Włoskie służby zostały wówczas oddelegowane do zapewnienia specjalnej ochrony Koloseum i Watykanowi oraz stacjom kolei i metra, lotniskom, placówkom dyplomatycznym oraz dzielnicom Zatybrze i Testaccio.

Według władz Rzymu w czasie Wielkiego Tygodnia pojawi się w Rzymie około pół miliona pielgrzymów i turystów.

Źródło: rmf24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-03-26) | http://www.pch24.pl/wielkanocna-militaryzacja-rzymu--wladze-obawiaja-sie-efektow-ubogacenia-kulturowego,59152,i.html

Skip to content