Wielkanocna militaryzacja Rzymu. Władze obawiają się efektów „ubogacenia kulturowego”

Aktualizacja: 2018-03-26 10:38 am

„Dwa tysiące policjantów i karabinierów czuwać będzie nad bezpieczeństwem w Rzymie podczas Wielkiego Tygodnia” – poinformował w poniedziałek włoski dziennik „Corriere della Sera”.

W Rzymie obecnie obowiązuje stan alarmowy. Ma to związek z informacjami, jakie przekazano tamtejszej policji na temat obecności w mieście przygotowującego zamach terrorystyczny Tunezyjczyka.

Włoskie służby będą w stanie najwyższej gotowości w Wielki Piątek podczas Drogi Krzyżowej w Koloseum, której będzie przewodniczył Franciszek, oraz w Wielkanocną Niedzielę podczas Mszy Świętej na placu Świętego Piotra.

„Corriere della Sera” przypomina, że w samym Rzymie znajduje się 4400 zabytków i innych atrakcji turystycznych, w tym 400 o „priorytetowym znaczeniu”. Niektóre z nich są pilnowane przez wojsko.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa w Rzymie wprowadzono na początku roku 2015 po ataku dżihadystów na redakcję „Charlie Hebdo” w Paryżu. Włoskie służby zostały wówczas oddelegowane do zapewnienia specjalnej ochrony Koloseum i Watykanowi oraz stacjom kolei i metra, lotniskom, placówkom dyplomatycznym oraz dzielnicom Zatybrze i Testaccio.

Według władz Rzymu w czasie Wielkiego Tygodnia pojawi się w Rzymie około pół miliona pielgrzymów i turystów.

Źródło: rmf24.pl

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100709 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]