Stacje Orlen bez golizny! Z oferty dostawcy paliw znikną magazyny „dla panów”

Aktualizacja: 2018-03-22 11:09 am

Stacje PKN Orlen zmieniają strategię sprzedaży i promocji prasy. Z oferty mają zniknąć magazyny promujące nagość, zaś promowane będą pisma o prawicowym poglądzie. Za zmianami stać ma sam prezes koncernu.

Wydawcy magazynów „dla panów” o sprawie mieli dowiedzieć się nieoficjalnie kilka dni temu. „Newsweek” już rozpacza, że zmiany odbiją się na sprzedaży magazynów, szczególnie, że czeka nas przejęcie przez Orlen grupy Lotos (to niemal 2 tys. stacji). Wtedy to erotycznych pism nie będzie można kupić już niemal na co drugiej stacji w kraju.

Wydawcom pism pomysł prezesa Orlenu się nie podoba, a jego decyzję zrzucają na brak znajomości podejmowanej tematyki. Tłumaczą, że są to pisma lifestyle‘owe, poruszające różnorodną tematykę, zaś erotyka to tylko „ułamek zawartości”. W komentarzach mowa już o „cenzurze” i „krucjacie ideologicznej”.

Wydawcy pism sugerują też swoim klientom bojkot Orlenu wskazując, że inne stacje też mają „dobrą benzynę i smaczne hot dogi”. Za to na Orlenie – mamy taką nadzieję – będzie można zatankować i odpocząć w podróży – całą rodziną – bez obawy o demoralizację milusińskich.

Źródło: newsweek.pl

MA

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100595 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]