Wspólna walka z antysemityzmem. List rabinów do przewodniczącego KEP arcybiskupa Gądeckiego

Aktualizacja: 2018-03-19 9:19 am

Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich oraz Przewodniczący Zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesław Piszewski wystosowali list otwarty do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisława Gądeckiego. Dotyczy on antysemityzmu i jego zwalczania.

„W związku z powracającą kwestią relacji polsko-żydowskich biskupi odwołali się do słów św. Jana Pawła II, skierowanych w Warszawie do wspólnoty żydowskiej: Narody cywilizacji chrześcijańskiej podjęły żmudną pracę wykorzeniania ze swojej mentalności wszelkich niesprawiedliwych uprzedzeń wobec Żydów oraz innych przejawów antysemityzmu (9.06.1991). Wskazali również na heroiczne postawy Polaków, którzy ryzykując życiem, pomagali prześladowanym Żydom podczas II wojny światowej. W tym duchu biskupi widzą konieczność kontynuowania dialogu polsko-żydowskiego opartego na prawdzie, zaufaniu i wzajemnym szacunku. Przypominają, że wszelkie formy antysemityzmu są sprzeczne z zasadami chrześcijańskiej miłości bliźniego. Podkreślają jednocześnie, że istnieje potrzeba modlitwy w intencji przyszłości relacji polsko-żydowskich, aby nie zostało zatracone wszelkie dobro wypracowane wspólnym wysiłkiem ludzi dobrej woli, Polaków i Żydów” – głosi punkt 6. Komunikatu z 378. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

W odpowiedzi na to stanowisko list do arcybiskupa metropolity poznańskiego napisali Michael Schudrich i Lesław Piszewski.

„Głęboko doceniamy komunikat z ostatniego spotkania Episkopatu, który mówi o konieczności kontynuowania dialogu i potępienia wszelkich form antysemityzmu. Jesteśmy przekonani, że biskupi rozumieją również, jak wielce istotne jest zwalczanie wszelkiego antysemityzmu, nawet wówczas, gdy zdarza się to wśród duchowieństwa, kiedy jest to sprawą niezwykle trudną. Podobnie my, rabini będziemy nadal wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów. Z niecierpliwością czekamy na dalsze pogłębianie naszej przyjaźni oraz krzewienie braterstwa i szacunku dla wszystkich dzieci Bożych w całej Polsce” – czytamy w liście otwartym Naczelnego Rabina Polski i Przewodniczący Zarządu ZGWŹ w RP.

Źródło: KAI

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-03-19)

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]


W publicznym wywiadzie niejaki Jony Daniels, autorytet salonów politycznych, stwierdził – tak, można mówić że Polacy brali udział w mordowaniu żydów i jest to trudna prawda, nie – nie można mówić że żydzi brali udział w mordowaniu żydów, bo jest to trudna prawda. A kto się nie stosuje do tych zasad jest antysemitą, idzie do kąta, nie gadamy z nim i ma grzech.
Wojtek

Tylko problem w tym, że antysemitami zostają ludzie których żydzi nie lubią, a nie Ci co żydów nie lubią. Swoja drogą, czy antypolonizm grzechem nie jest?
bjs

To własnie środowiska żydowskie pochodzące z Polski wygenerowały i rozpropagowują w świecie polonofobię. I teraz to środowisko będzie “NADAL (cha cha cha) wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów”
Hanys Górnośląski

Gdyby tak KEP zajęła tak jednoznaczne stanowisko w kwestii antypolonizmu, to byłoby coś…
man

Co z holokaustem na Polakach przez żydowskich zbrodniarzy w mundurach NKWD, MBP i UB
irtur

Nie ma “niesprawiedliwych uprzedzeń wobec Żydów”. Na wszystkie przeszłe i obecne postawy ostrożności i nieufności wobec nich , sami solidnie zapracowali. Co to są “inne przejawy antysemityzmu”? Czy może samoobrona Polaków przed wynarodowieniem, utratą tożsamości religijnej i narodowej, przeciwstawienie się grabieży własności indywidualnej i narodowej, kłamstwu, oszczerstwu, próbie wkręcenia w wojnę będącą grą globalistów prowadzoną w celu wprowadzenia nowego satanistycznego porządku światowego i nowoczesnego niewolnictwa? Niech abp.Gadecki w końcu się opamięta. Jego obowiązkiem jest obrona Polaków i walka z antypolakami.
pokory

Konformizm polskiego episkopatu wywołuje u mnie nieopisane obrzydzenie.
Filip S

Kiedy to biskupi zajmą się ANTYPOLONIZMEM? O oprawcach stalinowskich pochodzenie żydowskiego mówić również nie można. Proponuję, aby Episkopat w imię ewangelicznej prawdy rozpoczął naciski na władze w celu wznowienia ekshumacji w Jedwabnym. Jeśli oskarża się Polaków o mordy Niemców, to w imię prawdy należy od tego rozpocząć. Dialog nie polega na przytakiwaniu uzurpatorowi wymyślonej prawdy. Aby bić się w piersi za zbrodnie popełnione przez Niemców, należy je najpierw udokumentować w sposób należyty. Stronie żydowskiej tym bardziej powinno zależeć na wyjaśnieniu rzetelnym tego zdarzenia.
Mieszko

No proszę. Rabin i przewodniczący “z niecierpliwością” czekają “na dalsze pogłębianie (…) przyjaźni”. Skąd ta niecierpliwość? Na czym konkretnie to “pogłębienie” ma polegać? Na dalszych transferach (w gotówce i nieruchomościach) na rzecz żydowskich gmin wyznaniowych? Na kolejnych setkach milionów złotych na żydowskie cmentarze i ośrodki żydowskiej propagandy (zwane dla niepoznaki “muzeami”)? Na 65 miliardach dolarów dla żydowskich gangsterów, czy może już na 300 miliardach? Rozumiem, że w ramach tej “pogłębionej przyjaźni” rabin i przewodniczący (oraz starszy sierżant Jonny Daniels) rozłożą nam te 300 miliardów dolarów na raty.
wwm

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100524 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]