Teksańscy biskupi odcinają się od organizacji pro-life. Ich zdaniem powodem jest zbyt duży radykalizm

Hierarchowie obradujący na Teksańskiej Katolickiej Konferencji Biskupów wezwali wiernych do zaprzestania działalności w organizacji Texas Right to Live (Prawo do Źycia – Teksas) największej organizacji pro-life w tym stanie.

Zdaniem amerykańskich hierarchów, organizacja przedstawiała nieprawdziwy obraz części księży i polityków katolickich, zarzucając im wspieranie aborcji i eutanazji. Zupełnie innego zdania są jej członkowie, którzy wskazują że jest to forma represji za otwarte mówienie o postawach niektórych duchownych rozmywających wśród wiernych podejście do aborcji.

Wezwaliśmy księży, parafian i szkoły katolickie do odcięcia się od kontaktów z Texas Right to Live ze względu na ich nauczanie, które nie zawsze idzie w parze z tym, co do powiedzenia ma w pewnych kwestiach dotyczących ludzkiego życia Kościół katolicki – powiedział biskup Joe Vasquez z Austin.

Texas Right to Live jest najstarszą tego typu organizacją w Teksasie. Jej poparcie przyczyniło się do znacznego wzrostu popularności polityków w okresie kampanii wyborczej. W ostatnim czasie organizacja zaczęła krytykować niektórych z nich za zbyt „miękkie” podejście do tematu.

Jesteśmy rozczarowani, lecz spodziewaliśmy się takiego rozwiązania – skomentowali decyzję biskupów członkowie organizacji, wskazując jednocześnie, że ich stanowisko jest przedstawiane w sposób nieprawdziwy. Rozmywanie problemu aborcji – zdaniem Texas Right to Live – może doprowadzić do odrzucenia projektów ustaw zakazujących aborcji w teksańskim parlamencie. 

Źródło: catholicherald.co.uk

PR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2018-02-28) | http://www.pch24.pl/teksanscy-biskupi-odcinaja-sie-od-organizacji-pro-life--ich-zdaniem-powodem-jest-zbyt-duzy-radykalizm,58583,i.html

Skip to content