Katolicka organizacja charytatywna rozpoczęła kampanię promującą adopcję przez pary homoseksualne

Działająca w Kalifornii agencja asystująca i aranżująca adopcję dzieci, współdziałająca z katolicką organizację charytatywną Catholic Charities, rozpoczęła kampanię reklamową mającą na celu przyciągnięcie par homoseksualnych do adoptowania dzieci.

Katolicka organizacja charytatywna z San Francisco zawarła w zeszlym roku porozumienie z ogranizacją Family Builders, po tym jak rządy kilku stanów, w tym i Kalifornii, wprowadziły przepisy nakazujące organizacjom uczestniczącym w procesie adopcyjnym, jednakowe traktowanie par homoseksualnych i tradycyjnych małżeństw. Organizacje katolickie stanęły wtedy przed wyborem i kalifornijska Catholic Charities, sprzeniewierzając się Nauce Kościoła weszła w układ z oraganizacją „Budowniczowie Rodzin”, by razem prowadzić niemoralną działalność adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Powołując się na „dobro dziecka”, oddział kalifornijski nie poszedł zatem śladem oddziału w stanie Massachusetts, gdzie zdecydowano, iż w takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie placówki katolickiej niż współdziałanie w niemoralnych praktykach.

Decyzja powzięta przez oddział kalifornijski została z radością powitana przez miejscowego arcybiskupa George Niederauer z San Francisco, który powiedział, że „jest bardzo zadowolony” z możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content