Amerykański biskup broni o. Jamesa Martina – jezuity wspierającego subkulturę LGBT

Aktualizacja: 2017-11-24 10:35 am

Amerykański hierarcha broni zaproszenia pro-homoseksualnego jezuity ojca Jamesa Martina na katolicką uczelnię. Biskup Joseph Bambera pochwalił  duchownego za promowanie otwartości pomiędzy osobami o różnych poglądach. Tymczasem wcześniej wiele instytucji katolickich odmawiało wstępu czołowemu propagatorowi rewizji podejścia Kościoła katolickiego do homoseksualizmu.

Jak powiedział biskup Scranton (metropolia Filadeflia), Joseph Bambera, w zaproszeniu ojca Martina do katolickiego Uniwersytetu Misericordia w amerykańskim stanie Pensylwania nie ma nic zdrożnego. Z daniem hierarchy jezuita głosząc swoje poglądy postępuje zgodnie z wytycznymi Kościoła oraz za zgodą przełożonych.

W oświadczeniu dla „Citizen Voice” biskup Bambera stwierdził, że ojciec Martin nie nawoływał do żadnych zmian w nauczaniu Kościoła. Uniwersytet Misericordia miał zatem prawo go zaprosić, tym bardziej, że ojciec Martina on księdzem i członkiem Towarzystwa Jezusowego. Zdaniem biskupa Bambery, pro-homoseksualny jezuita otwiera „perspektywy dialogu, stanowiące wyzwanie dla czytelników z obydwu stron”, co przyczynia się do wzajemnego szacunku.

Jak jednak zauważa Doug Mainwaring, ojciec James Martin to watykański konsultant i jeden z najbardziej rozpoznawalnych propagatorów homoseksualizmu w dzisiejszym Kościele. Wszak liberalny jezuita nawoływał do zmiany przez Kościół języka odnośnie homoseksualizmu, w tym w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Wyrażał też nadzieję, że homoseksualiści będą wkrótce mogli się całować na znak pokoju. Stwierdził ponadto, że część świętych w niebie to „prawdopodobnie geje”. Ponadto głosił tezę, że Bóg stworzył homoseksualistów „tym, kim są”.

Wraz z opublikowaną w czerwcu 2016 roku książce „Budując Mosty” ojciec Martin doprowadził do tego, że kampania służąca zmianie nauki Kościoła w sprawie homoseksualizmu trafiła do czołowych mediów. Spotkało się to z krytyką wielu katolików. Głos w tej sprawie zabrał między innymi prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynał Robert Sarah. Surowo skrytykował on jezuitę. 

Za niejasne stanowisko w sprawie grzeszności aktów homoseksualnych skrytykował ojca Martina także arcybiskup Charles Chaput. Ponadto nauczanie ojca Martina potępili także profesor Princeton Robert P. George, profesor Anthony Esolen i teolog moralna Janet Smith. Ponadto ponad 19 tysięcy osób podpisało się pod petycją opublikowaną przez Akcję Studencką TFP.

Ojcu Martinowi odmawiano już wcześniej wystąpień na katolickich uniwersytetach. W połowie września homo-aktywiście wycofano zgodę na wstęp do Katolickiego Uniwersytetu Ameryki.

Anulowano także jego wykład w London for Caford, katolickiej organizacji charytatywnej działającej w Anglii. Sam zainteresowany oskarżył w jednej z wypowiedzi swoich przeciwników o homofobię.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98343 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]