Penisowe opowieści z krypty

Aktualizacja: 2017-11-3 11:08 am

“Odnowiono” kryptę biskupów katowickich mieszczącą się w archikatedrze Chrystusa Króla. Moje pierwsze skojarzenie jest takie: pomieszczenie wygląda, jakby dekorowali to “ciepli” dla “ciepłych”. Współczuję pochowanym biskupom, których szczątki znajdują się z tym oryginalnie “udekorowanym” pomieszczeniu.

Link do całej galerii zdjęć z tego miejsca jest tutaj.

Gdyby ktoś zrobił kaplicę boczną w tej stylistyce, to ponarzekałbym na basenową podłogę i narzekanie by się skończyło. Jest to jakaś wizja artystyczna, nie moja, ale “jakaś”. Tyle, że to jest kaplica GROBOWA, tam stoją trumny ze szczątkami ludzi, duchownych, hierarchów Kościoła. I z tego powodu nie mogę zaakceptować projektu.

Profesor Kalarus projektując plakaty posługuje się takim logiem, jakże dobrze oddającym dopasowanie jego sztuki do powagi katedry i krypty jej pasterzy

Krusejder

Za: Młot na posoborowie (3 listopada 2017)

 


 

Urzędujący pasterze Archidiecezja katowickiej…

Poniżej, lista biskupów, którzy albo nic nie wiedzieli o projekcie odnowienia kaplicy – co świadczy o ich braku kompetencji administracyjnych, gdyż nie kontrolują tak ważnych projektów jak renowacja archikatedralnej krypty, albo projekt w takiej postaci po prostu zaaprobowali – co świadczy co najmniej o ich głupocie.

 

Źródło: Archidiecezja katowicka

 


 

Archikatedra Chrystusa Króla w Katowicach

Proboszcz: ks. dr Łukasz Gaweł

Obecni wikariusze w parafii: Ks. Rafał Kilianek, Ks. Artur Wyrobek, Ks. Dawid Sładek

Kontakt: katedra@archidiecezja.katowice.pl

Za: strona Archikatedry

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=98017 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]