Ks. kard. Kazimierz Nycz a “korytarze humanitarne” dla migrantów

Aktualizacja: 2017-06-26 10:18 am

Poniższy artykuł jest moim zdaniem zbyt ostry, a porównanie „korytarza humanitarnego” do „korytarza” na Pomorzu w 1939 r. raczej nie przystoi prawicowemu publicyście. Jednak zawarta w tym tekście krytyka działań, planowanych przez metropolitę warszawskiego, jest w znacznej części słuszna.

Wierząc w dobre intencje ks. kard. Kazimierza Nycza, trzeba podkreślić, że nie reprezentuje on wszystkich biskupów polskich. Nie jest bowiem członkiem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, które składa się z następujących hierarchów:

Przewodniczący – arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański

Zastępca Przewodniczącego – arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski

Sekretarz Generalny – biskup Artur G. Miziński, sufragan archidiecezji lubelskiej.

Kardynał Nycz może więc swoje zamiary wprowadzać w życie wyłącznie na terenie archidiecezji warszawskiej, czyli na terenie lewobrzeżnej Warszawy i zachodnich terenów podwarszawskich. Jest to obszar bardzo ludny, ale w stosunku do całej Polski niewielki.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=96349 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]