- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Prezydent Niemiec uważa, że Polacy „nie potrafią okazywać chrześcijańskiego miłosierdzia”

Były pastor protestancki, a obecnie prezydent Republiki Federalnej Niemiec Joachim Gauck, gościł na zorganizowanych w Lipsku Dniach Katolików. Mówiąc o problemach dawnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej wypowiedział się również o Polakach. Zdaniem głowy państwa niemieckiego nie potrafimy okazywać chrześcijańskiego miłosierdzia.

Podobną jak Polacy przypadłość mają, zdaniem Joachima Gaucka, mieszkańcy wschodnich Niemiec i wszystkie inne nacje żyjące w bloku komunistycznym.

Polacy potrafią być niesłychanie miłosierni, nie odkryli jednak – jak dotąd – tej zasady, że miłosierdzie nie obowiązuje tylko i wyłącznie w stosunku do naszych – powiedział prezydent RFN.

Polaków dotyczy to, co mówiłem wcześniej o mieszkańcach wschodniej części Niemiec: potrzeba czasu, by nauczyć się żyć z obcymi i by zmienić obcość w zażyłość – dodał Joachim Gauck, były ewangelicki pastor uczestniczący na Dniach Katolików.

Impreza odbywająca się w Lipsku zorganizowana została pod raz setny. Pięciodniowe spotkanie zorganizował Centralny Komitet Niemieckich Katolików (ZdK), a bierze w nich udział około 30 tys. osób. W przesłaniu do jego uczestników papież Franciszek zaapelował o troskę wobec ubogich, słabych oraz uchodźców.

Źródło: polskatimes.pl

MWł

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]