- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Nielegalni imigranci są już w Polsce! Bez trudu opuszczają niemieckie obozy i przekraczają granicę

Przyjęci do niemieckich obozów imigranci bez przeszkód mogą podróżować do Polski. Choć czynią to nielegalnie, to służby nie kwapią się, by powstrzymać tego typu „wycieczki”. Jak zauważa „GPC”, zjawisko jest lekceważone, a tymczasem tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy problem dotyczył ponad pięćdziesięciu nielegalnych imigrantów.

Podróżujący z Niemiec do Polski imigranci zostali przyjęci do obozów dla uchodźców zorganizowanych za naszą zachodnią granicą i oczekują na zakończenie procedury azylowej. Nie mają prawa podróżować po Europie. Jednak to nie przeszkadza im, by wybrać się na zakupy do przygranicznych polskich miast.

Tego typu wyprawy są nielegalne, ale – jak pisze „GPC” – straż graniczna i policja bagatelizują problem i nie kontrolują tego zjawiska. – Nie interweniowaliśmy dotychczas w takich zdarzeniach, ale od osób handlujących papierosami przy przejściu wiemy, że imigranci przechodzą przez granicę i robią u nas zakupy – przyznaje w rozmowie z „GPC” podkom. Antoni Owsiak z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Podobnie dzieje się niemal na całej granicy z Republiką Federalną Niemiec. Granica w znacznej części jest kontrolowana przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej. Jednak pogranicznicy pytani o sprawę twierdzą, że są to „sporadyczne historie”. Niemniej, tylko w tym roku NOSG zatrzymał ok. 60 obywateli Syrii, Pakistanu i Iranu. SG potwierdziła, że byli oni zarejestrowani do złożenia wniosku o azyl a „posiadane przez nich dokumenty nie pozwalają im na przekroczenie granicy”. Problem jest jednak bagatelizowany, bo imigranci nie wszczynają burd, nie dokonują kradzieży.

„GPC” zwróciła uwagę, że we wszystkich wypytywanych jednostkach zjawisko jest marginalizowane, a zagrożenie lekceważone. Zatrzymani imigranci tłumaczyli, że chcieli zaoszczędzić kilka euro na zakupach, ale nie wiadomo ilu z nich mogłoby lub dotarło w głąb Polski, także w innych, niż zakupowych celach.

Źrodło: niezalezna.pl, „Gazeta Polska Codziennie”

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-04-18)

 


 

Zgorzelec: Protest przeciw imigrantom w granicznym mieście [+FOTO]

16 kwietnia w położonym na granicy z Niemcami Zgorzelcu miejscowi kibice oraz środowiska narodowe zorganizowali manifestację przeciw imigracji.

Wśród uczestników manifestacji byli kibice miejscowego klubu piłkarskiego Nysa Zgorzelec. Ocenili liczbę uczestników manifestacji na około 300 osób. Po niemieckiej stronie granicy, w Goerlitz pojawiło się 1kilkunastu kontrmanifestantów, opowiadających się za przyjmowaniem imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.  Wystąpienia zmobilizowały znaczną liczbę funkcjonariuszy policji polskiej i niemieckiej. Co ciekawe po stronie polskiej mieli się pojawić Niemcy nie zgadzający się na bierność swojego rządu wobec zalewu imigrantów.

Zebrani o godzinie 17.00 pochodem ruszyli ulicami miasta. Przemówienia, przez które przebijala niechęć do narzucania Polsce ideologii multi-kulti odbyły się pod pomnikiem Millenium. Na zakończenie manifestacji spalono portrety niemieckich polityków szczególnie zaangażowanych w promowanie polityki “otwartych drzwi” wobec nielegalnych imigrantów – kanclerz Angeli Merkel i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

[Całość, wraz z galerią zdjęć – na stronie źródłowej]

Za: Kresy.pl (17 kwietnia 2016)

 


 

Holandia chce zmusić Polskę do przyjęcia uchodźców z Syrii

Holandia chce, by Polska i inne kraje Europy Środkowej przyjęły Syryjczyków z Turcji.

Jak podaje dziennik Die Welt, sprawująca w Unii przewodnictwo Holandia chce zobowiązać kraje niechętne przyjmowania uchodźców, takie jak Polska czy Słowacja, do przyjmowania imigrantów z Turcji. Według jednego z unijnych dyplomatów sytuacja jest tragiczna bowiem za mało krajów chce przyjmować do siebie imigrantów.

Trwają także spory co do umowy o ruchu bezwizowym z Turcją. Liberalizacja przepisów ma być dokonana najpóźniej do końca czerwca. Jednak nie wszystkie kraje godzą się by przepisy o ruchu były niczym nieograniczone. Zdaniem Francji czy Niemiec powinna istnieć klauzula, umożliwiająca szybkie cofnięcie liberalizacji jeżeli Turcja przestanie wywiązywać się ze swoich obowiązków.

PAP/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (17 kwietnia 2016)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]