Włochy: która Msza uzyska „pięć świeczek”?

Aktualizacja: 2009-04-25 4:14 pm

Ukazał się przewodnik dla „degustatorów” Mszy, którzy poszukują takich liturgii, które będą odpowiadać ich potrzebom i przyzwyczajeniom.

W Włoszech ukazał się „Przewodnik po Mszach”. Autorem swoistych recenzji liturgii jest krytyk kulinarny dziennika „Il Foglio”, Camillo Langone. Uczestniczył on w niedzielnej Eucharystii w kilkuset kościołach, od bazyliki św. Piotra w Rzymie po małe wiejskie parafie.

Autor wyraża podziw dla „ogromnego wachlarza liturgicznego”, jaki istnieje do dyspozycji wiernych. „Opierając się na skale prawdy Kościół może pozwolić sobie na dużą swobodę i dlatego każdy ksiądz, każda wspólnota, każdy wierny zachowuje się mniej więcej tak, jak mu się podoba. Liturgia jest piękna, ponieważ urozmaicona”, pisze Langone.

Jak w tradycyjnym przewodniku autor ocenił odwiedzane przez siebie kościoły: świeczka – od jednej do pięciu – to ocena wystroju świątyni, mszał – także od jednego do pięciu – to ocena samej celebry. Ma on też nadzieję, że „czytelnik, który na Mszę św. chodzi rzadko albo wcale, znajdzie tu recenzje takich Eucharystii, które być może zmienią jego przyzwyczajenia”.

Christianitas za: KAI/ml / maz/wiara.pl

Za: Christianistas.plCZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8600 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]