Kard. Maradiaga o gejowskim lobby w Watykanie

Aktualizacja: 2016-01-15 9:44 am

Kard. Oscar Rodrígez Maradiaga potwierdził istnienie gejowskiego lobby w Watykanie. Honduraski purpurat jest w stałym kontakcie z Papieżem, ponieważ od przeszło dwóch lat pełni on funkcję koordynatora Rady Kardynałów, która pomaga Franciszkowi w reformie Kurii Rzymskiej. W wywiadzie dla honduraskiego dziennika El Heraldo kard. Maradiaga zauważył, że sam Papież mówi o gejowskim lobby w Watykanie i podejmuje działania służące oczyszczeniu.

Mówiąc z kolei o reformach w Kurii Rzymskiej honduraski purpurat zauważył, że napotykają one na pewne trudności ze strony tych, którzy nie znają życia Kościoła. Przestrzegł on również, by nie spodziewać po Papieżu reform doktrynalnych. Całkowicie wykluczył na przykład możliwość uznania przez Kościół tak zwanych małżeństw homoseksualnych.

kb/ rv, cna

Za: Radio Watykańskie (14/01/2016)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85238 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]