Bydgoszcz: diecezja sfinansuje przyjazd pielgrzymów na ŚDM

Aktualizacja: 2016-01-13 4:08 pm

Trwa ogólnopolska akcja Światowych Dni Młodzieży „Bilet dla Brata”. W jej ramach w diecezji bydgoskiej zbiera się środki, dzięki którym zostanie sfinansowany przyjazd dla trzech mieszkańców Madagaskaru.

„Myślę, że bydgoszczanie i cała diecezja jest w stanie zapłacić za trzy bilety młodym ludziom, którzy chcą przede wszystkim zobaczyć nasz region a potem pojechać na spotkanie z papieżem – mówi diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży. – Kiedy tak siedzieliśmy i padło hasło «Madagaskar», to pierwsze, co się pojawiło, to pingwiny, bo to jest coś, co w Polsce kojarzy nam się z Madagaskarem. Więc hasło tej akcji brzmi: „Dokarm pingwina”, a w domyśle: kup rybkę” – powiedział ks. Dariusz Białkowski.

Organizatorzy przygotowali różnego rodzaju gadżety, dzięki sprzedaży których będzie można sfinansować zakup trzech biletów dla pielgrzymów z Magadaskaru. 

R. Łączny, KAI/ rv

Za: Radio Watykańskie (13/01/2016)

KOMENTARZ BIBUŁY: Tak zwane Światowe Dni Młodzieży stanowią element zorganizowanego i przeprowadzanego z premedytacją oddalania młodzieży od prawdziwego katolicyzmu i zastąpieniu go uniwersalną religią światową kierującą się wypadkową głównych religii, z protestancką liturgiką i judaizmem jako busolą intelektualną.
ŚDM w Polsce są niepotrzebnym wydatkiem, niepotrzebną inicjatywą i groźną dla młodych katolickich dusz imprezą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85201 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]