- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Cenzuro wróć! Renata Kim z „Newsweeka” broni mediów milczących o sylwestrowych ekscesach

Szefowa działu społeczeństwo w „Newsweeku” na antenie radiowej „Trójki” poparła cenzurowanie przez niemieckie media informacji o masowych przypadkach molestowania kobiet przez imigrantów w sylwestrową noc w Kolonii. Według wizji  Renaty Kim społeczeństwo nie jest zdolne do samodzielnej oceny faktów.

„Media niemieckie nie popełniły błędu, zatajenie było uzasadnione, ponieważ podanie takich informacji byłoby pożywką dla prawicowych ekstremistów podsycających nienawiść” – stwierdziła Kim. Jak zauważa Wojciech Teister z portalu Gosc.pl, w sobotę dziennikarka pójdzie na czele manifestacji „w obronie wolności słowa w Polsce”.

„Zdaniem Kim dziennikarze mają prawo manipulować faktami i zatajać przed społeczeństwem niektóre informacje, jeśli takie działanie jest w interesie lewicy. Według wizji  Renaty Kim społeczeństwo nie jest zdolne do samodzielnej oceny faktów” – pisze Teister.

Niemieckie media nie wsłuchały się jednak  w „światłe” rady Renaty Kim i przyznały się do błędu, jakim było zatajenie informacji o zajściach przez blisko 5 dni.

Źródło: gość.pl

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-01-08)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]