Grecja: Turcy naruszają naszą przestrzeń powietrzną 1,5 tys. razy rocznie

Aktualizacja: 2015-11-27 9:28 am

„Turcja narusza grecką przestrzeń powietrzną około półtora tysiąca razy rocznie” – oświadczył minister obrony narodowej Grecji, który wyraził swoją solidarność z Rosją.

Grecki minister obrony Panos Kammenos wyraził swoją solidarność z Rosją po zestrzeleniu rosyjski Su-24. „Turcja narusza grecką przestrzeń powietrzną około półtora tysiąca razy rocznie” – oświadczył minister. Zaznaczył również, że na granicy turecko-syryjskiej odbywa się przemyt broni, ropy i narkotyków, co potwierdzają pracujący w tamtym rejonie greccy dziennikarze.

Grecja śledzi rozwój sytuacji pomiędzy władzami Rosji i Turcji z uwagą i niepokojem. Greccy eksperci są zdania, że wszelkie działania podjęte w tej kwestii będą miały wpływ na ich kraj. Dotyczy to potencjalnych kwestii militarnych czy ograniczeń ekonomicznych wobec Turcji, jak również kryzysu migracyjnego. Spodziewa się, że ewentualny konflikt rosyjsko-turecki będzie oznaczać zwiększenie fali imigrantów. W Turcji jest ponad 2,5 miliona osób, które chcą przedostać się do Europy.

IAR / TVP.info / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84270 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]