Parafia przychyliła uchodźcom nieba. Ci pod osłoną nocy wyjechali do Niemiec

Aktualizacja: 2015-09-11 8:26 pm

Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Śremie w województwie wielkopolskim kilka tygodni temu przyjęła do siebie Syryjczyków uciekających przed wojną w ich ojczyźnie. Miejscowy ksiądz proboszcz zadbał o wszystko – mieszkanie dla rodziny, szkołę dla dzieci oraz pracę dla dorosłych. Syryjczycy bez słowa wdzięczności i pod osłoną nocy wyjechali do Niemiec.

Syryjska rodzina była jedną z tych sprowadzonych do Polski przez Fundację Estera. Ta organizacja pożytku publicznego za prywatne pieniądze pomaga uciec chrześcijanom z kraju ogarniętego wojną. Niestety tym razem przybysze nie docenili trudu organizacyjnego i finansowego Fundacji Estera oraz polskiego Kościoła.

Przyjęliśmy pięcioosobową rodzinę, z trójką dzieci. Zakwaterowaliśmy ich w mieszkaniu w bloku Spółdzielni Mieszkaniowej. Daliśmy wikt i opierunek. Dzieci miały zapewnioną naukę w szkole katolickiej. Z kolei dla rodziców mieliśmy oferty pracy – powiedział portalowi NaTemat ksiądz kanonik Ryszard Adamczak, proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie. Duchowny dodaje, że rodzina miała zapewniony wysoki standard życia, łącznie z internetem, telewizją czy rowerami.

W poniedziałek okazało się, że syryjskiej rodziny nie ma w mieszkaniu. Wyjechali do Niemiec. – Nie powiedzieli ani słowa. Nawet nie podziękowali. Jak się z tym czuję? Jak każdy, kto dostarczyłby pomoc, a został potraktowany w ten sposób. To niepojęte – powiedział ksiądz Adamczak.

Źródło: natemat.pl

MWł

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83289 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]