Pierwszy kościół na Kubie pod wezwaniem św. Jana Pawła II

Aktualizacja: 2015-08-24 11:30 am

Na Kubie rozpoczęto budowę pierwszego po rewolucji kościoła katolickiego. Kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II zostanie wybudowany w Bahía na przedmieściach Hawany. Teren pod budowę wśród mieszkalnych blokowisk wyznaczył sam Raul Castro. Będzie to jeden z trzech kościołów na których budowę zezwoliły komunistyczne władze.

Biskup pomocniczy Hawany Juan de Dios Hernández  powiedział dziennikarzom, że „wizyta Papieża wypada w momencie, kiedy kubańskie władze zrozumiały znaczenie Kościoła i rozpoczęły konstruktywny dialog”.  W ostatnim czasie rząd zwrócił Kościołowi niektóre budynki zabrane po rewolucji, a także pozwolono zakonnicom odwiedzać szpitale i domy starców. Do rozwiązania pozostaje kwestia dostępu Kościoła do mediów i pozwolenie na prowadzenie szkół. Na 11 mln mieszkańców na Kubie otwartych jest zaledwie 650 kościołów, w których pracuje 340 kapłanów oraz 600 zakonnic. Oznacza to, że na jednego kapłana przypada 32 tys.  Kubańczyków.

dw / rv, marti, fides

Za: Radio Watykańskie (21/08/2015)

KOMENTARZ BIBUŁY: Marna to budowla, której za fundamenty obrano podziurawiony modernizmem  styropian.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83094 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]