Grzegorz Braun: Zachęćmy Żydów do dbania o miejsca pochówku swoich zmarłych

Aktualizacja: 2015-08-19 9:52 am

Mówi się, że Ojczyzna to ziemia i groby. W Polsce istnieje ponad 1200 cmentarzy żydowskich, z których większość jest w fatalnym stanie, kompletnie zaniedbane. Na ten cel potężne organizacje żydowskie nie łożą pieniędzy. Chętnie natomiast żądają od nas mienia, które im się prawnie nie należy, lub odszkodowań, które powinni płacić Niemcy.

My byliśmy narodem ofiar, nie sprawców. Zachęćmy Żydów do dbania o miejsca pochówku swoich zmarłych, zamiast wysuwania absurdalnych roszczeń. Przesyłajcie proszę zdjęcia cmentarzy żydowskich ze swoich miejscowości.
—-
Ucinając wszelkie dyskusje, że wyznawcy judaizmu nie mogą ich porządkować:
http://www.kirkuty.xip.pl/zalecenia.html

Wydarzenie nawiązuje do:
https://www.facebook.com/grzegorzmichalbraun/photos/a.290470751149975.1073741829.268872956643088/411518439045205/?type=1&theater

kirkut

Szanowni Państwo,

Zastanawiamy się jak to jest, że w Polsce wiele cmentarzy żydowskich wygląda jak ten na zdjęciu (Bieruń woj. Śląskie).

Z jednej strony, przeróżne organizacje żydowskie, wydają ogromne pieniądze na pomoc prawną i lobbowanie w celu odzyskania rzekomego mienia należącego do nich, z drugiej strony miejsca pochówku ich rodaków pozostają w takim stanie. Niestety ciśnie się na usta stwierdzenie, że na tych starych kościach nie da się już pomnożyć pieniędzy i stąd nikłe zainteresowanie nimi zawodowych Żydów.

Zapraszamy do brania udziału w wydarzeniu

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83020 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]