“Sueddeutsche Zeitung”: Ukraina stosuje podobne metody jak Rosja

Aktualizacja: 2015-08-13 9:15 am

Zakazując wwozu książek rosyjskich pisarzy władze Ukrainy sięgają po podobne metody co krytykowana przez nie autorytarna Rosja – pisze niemiecki dziennik “Sueddeutsche Zeitung”.

Niemiecka komentatorka Sonja Zekri skrytykowała stworzenie na Ukrainie czarnej listy rosyjskich książek.

Po pierwsze, Kijów zbliża się w deprymujący sposób do metod stosowanych przez Moskwę. Nacjonalizm, paranoja, cenzura to etapy zaostrzania polityki, na którą nie może pozwolić sobie kraj, który przedstawia się jako alternatywa wobec rosyjskiej autokracji” – czytamy w “SZ”.

Komentatorka krytykuje też rosyjskie władze, które szybko podchwyciły sprawę widząc w niej “kolejny dowód na faszystowski charakter rządu w Kijowie”. Tymczasem w Rosji również niektóre książki są zakazane (np. Aleksandra Litwinienki).

Na ukraińskiej “czarnej liście” znalazły się m. in. utwory Eduarda Limonowa i Aleksandra Dugina.

PAP/KRESY.PL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82897 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]