Wizerunek Che Guevary ma… „uświetnić” papieską Mszę na Kubie

Aktualizacja: 2015-08-10 12:05 pm

Podczas Mszy świętej, którą Ojciec Święty odprawi w kubańskiej stolicy, w tle mają być widoczne… gigantyczne portrety komunistów: mordercy Ernesto „Che” Guevary oraz pisarza Jose Martiego.

Zdjęcie zbrodniarza wykonane 5 marca 1960 r.
Fot. Alberto Diaz Gutierrez, domena publiczna via wikimedia commons

W kubańskiej stolicy – Hawanie – ruszyły przygotowania do wizyty papieża Franciszka, zaplanowanej na wrzesień. Wszechobecne są już portrety urodzonego w Argentynie komunistycznego rewolucjonisty, Ernesto „Che” Guevary. Według kubańskich mediów papieski ołtarz, który wykorzystany będzie podczas Mszy na wolnym powietrzu, został ustawiony tak, by w tle był dobrze widoczny ogromny, 36-metrowy portret zbrodniarza.

Oprócz Che Guevary wizytę papieża „uświetniać” mają portrety innego komunistycznego „bohatera” Kuby, pisarza i poety Jose Martiego. Także jego przedstawienie ma być widoczne podczas Mszy świętej. Eucharystia będzie sprawowana na Placu Rewolucji. W tym samym miejscu Mszy przewodniczyli także poprzednicy Franciszka: św. Jan Paweł II w 1998 roku oraz Benedykt XVI w roku 2012.

Ojciec Święty będzie przebywał na Kubie od 19 do 22 września. Odprawi Mszę nie tylko w Hawanie, ale także w sanktuarium maryjnym w El Cobre.

Źródło: kathpress.co.at

pach

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82829 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]