“Marzy mi się Polska bez czołgów amerykańskich czy rosyjskich, za to z własną silną armią”

Aktualizacja: 2015-06-29 1:06 pm

“Mnie się marzy Polska bez czołgów amerykańskich, rosyjskich czy niemieckich, ale za to z silną własną armią” – pisze na swoim blogu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Duchowny odniósł się w ten sposób do komentarza dotyczącego rozmieszczenia amerykańskiej infratruktury wojskowej w Polsce. Czytamy w nim m.in.:

Planów Amerykanów nie należy traktować jako wysłania do Polski istotnych sił, które miałyby pomagać w odpieraniu zewnętrznej agresji. To nie czasy zimnej wojny, gdy setki tysięcy żołnierzy wojsk USA stacjonowały w RFN, gotowe na walkę z nacierającą Armią Czerwoną […] Amerykanie od ponad dekady intensywnie redukują swoje siły w Europie w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Obecnie pozostały jedynie dwie brygady w Niemczech i Włoszech, które nie są w stanie wydzielić dość sił do wszystkich ćwiczeń prowadzonych na wschodzie NATO. Wobec tego żołnierze są przysyłani z USA, a wraz z nim cały ich sprzęt, co jest bardzo kosztowne. Umieszczając uzbrojenie na wschodniej flance Sojuszu, Amerykanie zaoszczędzą na kosztach transportu, bo na kolejne ćwiczenia wystarczy przewieźć tylko ludzi. Sprzęt pobiorą z arsenału na miejscu.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski krytycznie ocenił pomysł rozmieszczania jakichkolwiek obcych wojsk w Polsce:

Niektórzy propagandziści z PO-PiS (pokroju Kowala czy Targalskiego) oraz czytelnicy GW i GP powitają z pewnością czołgi USA kwiatami. A mnie się marzy Polska bez czołgów amerykańskich, rosyjskich czy niemieckich, ale za to z silną własną armią – czytamy na blogu księdza.

tvn24.pl / Isakowicz.pl / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82299 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]