Profanacja kościoła Matki Bożej Śnieżnej. Namalowano odwrócone krzyże, zniszczono obraz

Aktualizacja: 2015-06-25 3:03 pm

Nieznani sprawcy sprofanowali kościół Matki Bożej Śnieżnej w Iłży, który znajduje się na miejscowym cmentarzu. To zabytkowy obiekt sakralny pochodzący z 1820 roku. Msze święte celebrowane są w nim raz do roku, w pierwszą niedzielę sierpnia.

Profanacja kościoła Matki Bożej Śnieżnej. Namalowano odwrócone krzyże, zniszczono obraz

O zdarzeniu poinformował proboszcz iłżeckiej parafii NMP ks. Stanisław Styś. Sprofanowana zabytkowa świątynia jest jedną z trzech, którą opiekuje się miejscowa parafia. Nieznani sprawcy dostali się do środka kościoła po uprzednim wyważeniu drzwi. – Kredą zostały pomalowane ściany. Widnieją na nich wizerunki odwróconego do góry nogami krzyża. Porozrzucane zostały też sprzęty wyposażenia kościelnego m.in. obrazy oraz krzesła. Jeden z obrazów został porwany na strzępy. Do zdarzenia musiało dojść w ciągu minionego tygodnia, bowiem świątynia nie jest użytkowana codziennie – relacjonował ks. Stanisław Styś.

Sprawą zajęła się policja. Kościół Matki Bożej Śnieżnej, murowany z roku 1820, powstał na miejscu starszego drewnianego kościoła. Był restaurowany w 1972 roku.

Na stronach lokalnej Młodzieży Wszechpolskiej ukazało się ogłoszenie następującej treści: 

Jako Młodzież Wszechpolska stanowczo sprzeciwiamy się takim incydentom i zapowiadamy podjęcie zdecydowanych kroków: wyznaczamy nagrodę w wysokości 1000 zł za przekazanie informacji o sprawcach profanacji do wiadomości władz Młodzieży Wszechpolskiej. …potem sami sobie poradzimy z tematem. Gwarantujemy poufność. Kontakt mailowy: admin@mw.org.pl

Źródło: KAI, mw.org.pl

kra

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-06-25)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82264 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]