Putin: nie chcę wojny na Ukrainie. Byłaby “wydarzeniem apokaliptycznym”

Aktualizacja: 2015-02-25 11:33 am

Władimir Putin powiedział, że wojna w Ukrainą „miałaby charakter apokaliptyczny”. Wyraził przy tym nadzieję, że do takiej wojny nigdy nie dojdzie. Prezydent Rosji pozytywnie wyraził się o porozumieniu z Mińska, które jednak jest systematycznie łamane. Tymczasem nastroje rosyjskiej ulicy są najbardziej antyamerykańskie od czasu upadku Związku Radzieckiego.

Rosyjski prezydent wykluczył także możliwość powrotu Krymu do Ukrainy. – Krym zostanie rosyjski, ukraiński, tatarski, grecki i niemiecki i będzie domem dla tych narodów – powiedział. Powołał się na wybór mieszkańców Krymu i wezwał do jego respektowania.

W swojej wypowiedzi cytowanej przez rosyjskie media Putin wyraził przekonanie, że sytuacja na wschodzie Ukrainy ustabilizuje się o ile wprowadzone zostanie porozumienie z Mińska. Umowę zawarli Ukraińcy i Rosjanie wraz z Niemcami i Francuzami. Zdaniem Putina porozumienie to jest dobrą drogą do normalizacji sytuacji – informuje Holly Yan na łamach portalu cnn.com.   

Sęk w tym, że sytuacja nadal jest napięta, a porozumienie z Mińska nie jest respektowane. Zdaniem separatystów winę za to ponosi strona ukraińska.  

Tymczasem rosyjski prezydent odnosi sukcesy na froncie walki o serca Rosjan. Antyzachodnia propaganda rosyjskich mediów przynosi oczekiwane skutki. Według ostatniego badania opinii publicznej, krytycznych wobec Ameryki jest aż 81 proc. Rosjan. Odsetek ten jest tak wysoki pierwszy raz od upadku Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Niektórzy mieszkańcy Federacji twierdzą wręcz, że celem Ameryki jest zabranie Rosji znacznej części jej terytorium.

Źródło: cnn.com

Mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-02-25)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80027 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]