Profanacja cmentarza we francuskiej Normandii. Zniszczono dziesiątki krzyży

Aktualizacja: 2015-02-18 11:59 pm

Francuski minister spraw wewnętrznych, Bernard Cazeneuve poinformował o zdewastowaniu cmentarza w Tracy-sur-Mer (Calvados). Wandale sprofanowali kilkanaście grobów. Z wielu z nich usunięto krzyże, które zostały odwrócone i wkopane w ziemię.

Zdaniem żandarmerii do napadu na ten cmentarz w normandzkim miasteczku liczącym 350 mieszkańców, doszło we wtorek wieczorem.

W opinii ministra Cazeneuve profanacja „uderza w nasze wartości i wzajemny szacunek”. Polityk zapewnił, że władze zrobią wszystko, by zidentyfikować i postawić przed sądem sprawców ataku.

Premier Manuel Valls napisał na Twitterze, że jest „zniesmaczony i oburzony” zbezczeszczeniem nagrobków.

FLC, luk

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79870 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]