Nowa strategia bezpieczeństwa USA – Rosja jak epidemia

Aktualizacja: 2015-02-6 1:24 pm

Światło dzienne ujrzała dziś nowa strategia bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Jednym z poważnych zagrożeń dla USA określana jest “rosyjska agresja”.

“Rosyjska agresja” została nazwana “poważnym zagrożeniem” i postawiona w szeregu takich zjawisk jak “rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych”, “narastanie skutków ocieplenia klimatu” czy “ekstremizm stosujący przemoc”. Wedlug dokumentów są to zagadnienia, które powinny spotkać się z najpilnieszą uwagą i zaangażowaniem organów USA. Nowa strategia koresponduje ze słowami prezydenta Obamy z września zeszłego roku, gdy przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ nazwał Rosję zagrożeniem dla pokoju.

Według doradcy Obamy ds. bezpieczeństwa Susan Rice, nowa strategia była konsultowana z kontrolowanym przez republikanów. To właśnie Partia Republikańska wywiera naciski na prezydenta aby tan zaangazował się głębiej w konflikt w Donbasie i rozpoczął dostawy broni dla władz Ukrainy.

reuters.com/kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79573 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]