W kościelnej heraldyce pojawił się nowy element. Drzewo wszystkich religii!

Aktualizacja: 2014-10-6 11:54 am

Arcybiskup-nominat Julian Leow Beng Kim postanowił uwspółcześnić kościelną heraldykę. W swój herb wpisał… „Drzewo Wszystkich Religii”, inaczej „Drzewo Koegzystencji”. Dziś otrzyma sakrę.

fot. archkl.org

Ks. Julian Leow Beng Kim został mianowany 3 lipca na stanowisko metropolity Kuala Lumpur. Przedtem kierował międzydiecezjalnym seminarium Malezji, zlokalizowanym w Tanjong Bunga. Święcenia biskupie zaplanowano na 6 października.

Ksiądz Beng Kim postanowił, że w swej posłudze będzie szedł razem z duchem czasów. Dał temu także wyraz w zaprezentowanym już herbie arcybiskupim. Kościelna heraldyka wzbogaciła się o kolejny symbol, tym razem o „Drzewo Wszystkich Religii”. Kuria Kuala Lumpur tłumaczy, że ma ono wskazywać na „umiejętność rozpoznawania Boga w każdej napotykanej osobie, otwarcie na dialog i poszukiwanie dobra innych ludzi”.

Wierni z archidiecezji, którą obejmie ks. Julian Leow Beng Kim, są całą sprawą zaskoczeni. Zwrócili się już do kurii z prośbą o wyjaśnienia i… wprowadzenie zmian w herbie arcypasterza.

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com/archkl.org

mat

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-10-06)


Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76940 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]