Radykalny ekologista i zwolennik aborcji wspierany przez katolicką uczelnię

Aktualizacja: 2014-04-20 11:16 am

Kolejny przypadek „liberalnego” podejścia aborcjonistów przez nominalnie katolickie uniwersytety w Stanach Zjednoczonych. Chaminade University na Hawajach promuje zwolennika aborcji, byłego wiceprezydenta USA  Ala Gore’a. Studenci mogą korzystać z biletów w zniżkowej cenie, co ma zachęcić ich do uczestnictwa w wykładzie Gore’a.

Jak przypomina Matthew Archbold, Gore jest przewodniczącym zrzeszającej radykalnych ekologistów organizacji The Climate Reality Project, o której nakręcono nagrodzony Oskarem film dokumentalny. Gore nie ukrywa swojego poparcia dla aborcji. – Zawsze będą bronił prawa kobiet do wyboru. Za każdym razem, gdy Kongres będzie próbował kwestionować z przyczyn politycznych to fundamentalne prawo (…) musimy się temu sprzeciwiać – powiedział w 1999 r. podczas kampanii wyborczej.

Z kolei w 2008 r. Gore wspierał związki homoseksualne argumentując, że należy wspierać wierność w związku bez względu na orientację seksualną.

Były wiceprezydent twierdzi, że przyczyną globalnego ocieplenia jest przeludnienie. W związku z tym wzywa do kontroli populacji. Współ-laureat pokojowej Nagrody Nobla z 2007 r. jest autorem promujących ideologię ekologistów książek takich jak np. “Niewygodna prawda”, “Zamach na rozum” czy “Nasz wybór”.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

KOMENTARZ BIBUŁY: Zatem po raz kolejny pytamy publicznie: Jak na takie dictum  reaguje, co robi kardynał Zenon Grocholewski, będący przecież prefektem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej i wielkim kanclerzem Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, w kierunku przeciwdziałania staczaniu się w demoniczną przepaść uniwersytetów “katolickich”? Czy wystosował jakieś upomnienia, monity, czy wysłał delegację do tego czy innego uniwersytetu aby sprawdzić sytuację i interweniować? Czy wypowiada się na tematy totalnej apostazji uniwerstytetów, nad którymi ma wszak nadzór? Czy przeciwdziała temu? Jeśli tak – bo może niedopatrzyliśmy się tego działania – to z jakimi skutkami? Czekamy na odpowiedź.

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74388 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]