Kard. Hoyos: Papież nie zamierza ograniczać tradycyjnej liturgii

Aktualizacja: 2013-11-12 10:03 am

W trakcie spotkania z przedstawicielami z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Una Voce kardynał Dario Castrillon Hoyos podkreślił, że papież Franciszek „nie ma problemu ze starym rytem, ani też nie ma problemu z grupami wiernych i stowarzyszeniami takimi jak wasze, które je promują”. Zapewnienia te padły w osobistej rozmowie papieża z byłym przewodniczącym papieskiej komisji „Ecclesia Dei”.

Hierarcha dodał, że w ocenie biskupa Rzymu ograniczenia nałożone na Franciszkanów Niepokalanej wynikają wyłącznie z kwestii wewnętrznych tego zgromadzenia i nie odnoszą się w ogólności do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Były prefekt kongregacji ds. duchowieństwa podkreślił, że papież nie zamierza w przyszłości zmieniać regulacji ustanowionych przez Benedykta XVI.

W trakcie zebrania w Rzymie członkowie federacji wybrali jej nowego przewodniczącego. Został nim James Bogle – prawnik, pisarz, przewodniczący Unii Katolickiej Wielkiej Brytanii. – Jesteśmy bardzo wdzięczni jego eminencji, kardynałowi Castrillonowi Hoyosowi, kardynałowi Brandmüllerowi i arcybiskupowi Pozzo za udział w walnym zgromadzeniu Międzynarodowej Federacji Una Voce. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki tradycyjna Msza jest sprawowana na całym świecie. Jesteśmy oczywiście bardzo wdzięczni Benedyktowi XVI i naszemu papieżowi Franciszkowi za wsparcie, jakiego nam udzielili, dla realizacji prawa do modlitwy w tradycyjnym rycie rzymskim – powiedział Bogle.

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

mat

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2013-11-12) -- [Org. tytuł: « Papież nie zamierza ograniczać tradycyjnej liturgii»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=71259 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]