Zamiast Pendolino mógł jeździć pociąg z bydgoskiej PESY?

Aktualizacja: 2013-09-25 10:39 am

Przed halami bydgoskiej PESY odbyła się konferencja Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Nie przypadkiem konferencja zorganiozowana została przed halami tego dużego i odnoszącego sukcesy polskiego producenta pociągów. Na przykładzie PESY politycy PiS chcieli pokazać, jak szkodliwe są działania rządu Donada Tuska, właśnie w kontekście decyzji o zakupie składów dla PKP Intercity nie u polskiego producenta, a w włoskiej firmie. Chodzi o pociągi Pendolino.

Prezes PiS podkreślił, że można było zdecydować się na polskiego producenta i w ten sposób wydane pieniądze pozostałyby w kraju. – Jesteśmy przed dużym zakładem. Zakładem nowoczesnym, który jest w stanie już dzisiaj produkować m.in. pociągi, które całkowicie odpowiadają polskim potrzebom, a w krótkim czasie jest w stanie produkować pociągi jeszcze szybsze, jeszcze lepsze i który nie otrzymał zamówienia. Rząd kupił pociągi włoskie i robi wokół tego show. To jest polityka, która godzi w polski przemysł, polską gospodarkę – powiedział Jarosław Kaczyński.

 Jarosław Kaczyński zwrócił rónież uwagę na przypadek bydgoskiego ZACHEM-u. Przypomniał, że niedawno sprzedano jego technologię i kontrakty. Tego typu politykę rządu Prezes PiS określił jako samobójczą. – Dlaczego polski rząd nie działa dla rozwoju polskiego przemysłu, dla tworzenia miejsc pracy, dla umocnienia pozycji Polski? – pytał.

Jarosław Kaczyński przestrzegł, że Polska może popaść w “pułapkę średniego rozwoju”. Przykładem takiej sytuacji może być Portugalia, która osiągnęła pewien stan i dalej się już nie rozwija. Jak zaznaczył Prezes PiS, na to Prawo i Sprawiedliwość się nie zgodzi. – Przyjdzie taki dzień, kiedy rząd będzie reprezentował interesy polskich przedsiębiorców i polskich przedsiębiorstw – oświadczył Jarosław Kaczyński.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=70489 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]