- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Australia: ksiądz lekceważący naukę Kościoła odwołany

Katolicki kapłan z australijskiej parafii pw. Najświętszej Marii w Południowym Brisbane został zwolniony z duszpasterskich obowiązków – donosi sieć medialna ABC. Wcześniej ks. Peter Kennedy otrzymywał kilkakrotne ostrzeżenia od swych zwierzchników. Kazania wygłaszali tu często świeccy, udzielano błogosławieństw homoseksualnym parom, a w świątyni znajduje się nawet posąg Buddy.

Arcybiskup Brisbane John Alexius Bathersby wzywał duchownego do podporządkowania się poleceniom i zaniechaniu swych sprzecznych z nauką Kościoła praktyk. Władze kościelne kwestionowały ważność udzielanych w tej parafii sakramentów. Kongregacja słynęła z liturgicznych nowinek.

W ostatnim z listów arcybiskup zauważył, że dotychczasowe upomnienia nie przyniosły żadnego efektu. W związku z tym hierarcha poinformował, że ks. Kennedy zostanie zwolniony z dniem 21 lutego, chyba że wcześniej złoży rezygnację. Ordynariusz ostrzegł parafian, że wobec dalszego łamania norm kościelnych grozi im zerwanie ze wspólnotą Kościoła katolickiego.

Ks. Kennedy, który pracuje w parafii od 28 lat, uważa że ma silne wsparcie ze strony wspólnoty. Wierni liczącej około 700 osób parafii zapowiadają, że będą kontynuować celebrowanie nabożeństw ma swój własny sposób.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]