W Rosji wprowadzą talony żywnościowe… wzorowane na amerykańskich?

Aktualizacja: 2012-12-6 9:20 pm

Przewodniczący Rospotrebnadzora (rosyjskiego sanepidu) Giennadij Oniszczenko proponuje wprowadzić system pomocy żywnościowej dla najuboższych mieszkańców kraju. Wzoruje się na amerykańskim SNAP – Supplemental Nutrition Assistance Program.

Według szefa Rospotrebnadzoru (pełna nazwa – Federalna Służba Nadzoru Ochrony Praw Konsumentów i Pomyślności Człowieka) wprowadzenie żywnościowych kartek pomocowych byłoby najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu regulacji, jakie na Rosję narzuca Światowa Organizacja Handlu w zakresie ograniczenia wsparcia państwowego dla rodzimego kompleksu przemysłowo-rolniczego. Nie chodzi bowiem wcale o pomoc biednym, a raczej wypracowanie zgodnego z normami światowymi modelu pośredniego dofinansowania własnej gospodarki. Z pomocą Oniszczence przyszły tutaj doświadczenia zaczerpnięte ze Stanów Zjednoczonych.

To właśnie w tym kraju istnieje system kartek żywnościowych, które pozwalają ubogim rodzinom na zakup niezbędnych do życia produktów – co istotne jednak, owe towary pochodzą od rodzimych producentów. Argumentując za swoim pomysłem Oniszczenko przesadził jednak, wspominając, że z tego typu pomocy korzysta w Stanach Zjednoczonych około sześćdziesięciu procent obywateli (choć ich liczba i tak jest wysoka – ponad czterdzieści milionów osób w 2011 r.).

Źródło: regnum.ru

(BC)

  Tags: ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=64548 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]