Ciężki, eklezjalny humor jezuicki

Aktualizacja: 2012-09-17 2:15 pm

Media donoszą o rozlewającej się po Dolnym Śląsku fali trującego alkoholu metylowego z Czech, a tymczasem w ogłoszeniach parafialnych parafii św. Klemensa Dworzaka we Wrocławiu czytamy:

o. Jacek Siepsiak SJ 

Oświadczenie o. Proboszcza: „Z przykrością zauważyłem, że znowu zostają podrzucane w naszym kościele pisemka o treściach niezgodnych z nauką Kościoła. Za pomocą kłamstw szkalują Kościół. Najczęściej nie są podpisane, ale ich treść wskazuje na autorstwo grup schizmatyckich. Ponieważ sieją zamęt w głowach wiernych, uważam za stosowne napiętnowanie kłamstw w nich zawartych, a także podjęcie kroków dyscyplinujących. Dlatego zarządzam, by do końca września nie udzielano w naszym kościele Komunii Świętej na klęcząco. Jeżeli w tym czasie przestaną być podrzucane kłamliwe ulotki do naszej świątyni, to przywrócę możliwość komunikowania na klęcząco”.

Nie wiemy, co to za ulotki, ale wiemy do czego można wykorzystać pocięty w paski papier z powyższym “zarządzeniem dyscyplinujacym” ojca proboszcza Siepsiaka, jak również sugerujemy, aby powiadomić o przekroczeniu przez niego uprawnień – biskupa miejsca oraz Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. 

(…) nie wolno odmawiać Komunii świętej nikomu z wiernych, tylko dlatego, że na przykład chce ją przyjąć na klęcząco lub na stojąco. 
(Instrukcja Redemptionis Sacramentum, N. 91)

Ku pamięci zamieszczamy zrzut ekranu, gdyby ktoś przypadkowo przechodził “z tragarzami” i ogłoszenia “nagle” wyparowały…

Napisał Dextimus dnia 17.9.12

Za: Kronika Novus Ordo (17 września 2012) -- [Org. tytuł: « ciężki, eklezjalny humor jezuicki»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=60972 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]