Izrael: Nawet 15 lat więzienia za pomoc nielegalnym imigrantom

Aktualizacja: 2012-01-10 11:17 am

Parlament Izraela uchwalił we wtorek nowe, bardzo surowe kary dla nielegalnych imigrantów i Izraelczyków, którzy im pomagają.

W ten sposób zatwierdził jedną z wielu kontrowersyjnych metod powstrzymania napływu Afrykanów szukających ucieczki od biedy i konfliktów.

Ustawa umożliwia skazanie na dożywocie nielegalnych imigrantów za przestępstwa przeciwko mieniu i przetrzymywanie ich w areszcie do trzech lat bez procesu. Każdemu, komu udowodni się pomoc nielegalnym imigrantom, może grozić kara od pięciu do 15 lat pozbawienia wolności.

Krytycy potępiają nową ustawę i mówią, że to deptanie praw człowieka. Oskarżają rząd izraelski o nieumiejętność sformułowania spójnej humanitarnej polityki w kwestii nielegalnej imigracji, która staje się w ostatnich latach coraz bardziej palącym problemem w kraju.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu, który nazywa coraz większy napływ nielegalnych imigrantów “plagą narodową”, głosował za ustawą.

Deputowany Nican Horowic z partii Merec nazwał nową ustawę “plamą” na izraelskim kodeksie prawnym. Emerytowany sędzia Boaz Okon, analityk ds. prawnych dziennika “Jedijot Achronot”, określił ją jako “nieograniczoną licencję do stosowania terroru wobec każdego, kto wjeżdża do Izraela”.

Rząd szacuje, że od roku 2005 do Izraela przybyło nielegalnie ok. 50 tysięcy Afrykanów, z których większość, jak utrzymują władze izraelskie, szuka wygodniejszego życia, a nie ucieczki przed prześladowaniami.

Orędownicy imigrantów utrzymują, że są oni uchodźcami i powinni uzyskać azyl. Niektórzy Izraelczycy uważają jednak, że imigranci są gospodarczym i społecznym obciążeniem i obawiają się, że ich rosnąca liczba zmieni żydowski charakter Izraela.

(PAP)

KOMENTARZ BIBUŁY: Słuszne prawo przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji, właśnie uchwalone w Izraelu, nie za bardzo znajduje odzwierciedlenie w innych częściach świata zachodniego, który celowo i z premedytacją niszczony jest właśnie przez popieranie – legalnego i nielegalnego – importu ludzi kulturowo niezdolnych do adaptacji do norm naszej cywilizacji. Przypomnijmy jednak, że najbardziej zainteresowaną grupą etniczną w dywersyfikacji narodowościowo-etniczno-religijno-kulturowej, są właśnie Żydzi. Jak szczerze przyznał to swego czasu Leonard S. Glickman, prezydent Hebrew Immigrant Aid Society, opisując sytuację w USA: “Im bardziej amerykańskie społeczeństwo jest zdywersyfikowane, tym bezpieczniej dla Żydów.” Środowiska i lobby żydowskie dążą – dla swojego bezpieczeństwa i dla ułatwienia kontroli nad społeczeństwami – do promowania imigracji, szczególnie zwracając uwagę na mieszanie kultur i ras.

 

CZYTAJ:

Za: Nowy Ekran (10.01.2012) -- [Org. tytuł: « Nawet 15 lat więzienia za pomoc nielegalnym imigrantom»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49825 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]