Honor panów Janickich

Aktualizacja: 2011-05-28 8:51 am

Przyglądałem się dziś gorliwcom w różnych mundurach. Biegali po ulicy, sprawdzali każdą kratkę ściekową pod „Mariottem”. Niczego nie przeoczyli, kilkukrotnie czytali moje dokumenty, pewnie dlatego że lekko zarośnięty, w garniturze, przypominałem im pewnie Czeczena, albo innego podejrzanego rasowo delikwenta.

Dumni, zmobilizowani, profesjonalni.

Szef BOR pan Mariusz Janicki, pewnym siebie tonem, opowiadał o tym jak to doskonale współpracuje z amerykańskimi służbami.

Z telewizora dotarła do mnie informacja jak to na kilkadziesiąt minut amerykańscy agenci przejmują dowodzenie na wieży kontroli lotów na lotnisku Okęcie.

Pan prezydent Bronisław Komorowski z firmowym uśmiechem zadowolonego mędrca zjadł posiłek w towarzystwie amerykańskich gości.

Kwitniemy, mocarze nas poważają, jesteśmy silni, zwarci i gotowi.

Nikomu nie zagrozi już “ślepy snajper”.

Wszystko pięknie.

Usiadłem na ławce, spoglądałem na tą kłębiącą się ciżbę w różnokolorowych mundurach i kamizelkach, na te jeżdżące tam i z powrotem radiowozy i karetki i… czułem coraz większy smutek.

Tam, na lotnisku Siewiernyj, nie było nawet kulawego BOR–owca, nikt nie wszedł na wieżę, gdzie siedzieli dziwni ludzie. Nikt nie troszczył się o polskiego prezydenta.

Potraktowano go jak niepotrzebnego przybłędę.

Jak dziś macie czelność stawać w świetle jupiterów i prężyć się w dziarskich postawach z okazji wizyty prezydenta Obamy?!

Jak wam nie wstyd?!

Straciliście polskiego prezydenta, nie potrafiliście nawet godnie ochronić jego ciała.

Drżeliście przed Ruskimi jak osiki.

A teraz pohańbieni znów podnieśliście miedziane czoła?

Oficerski honor to przecież przeżytek sanacji.

Skąd zatem wy się wzięliście panowie „oficerowie”?

Witold Gadowski

 

Reporter, autor filmów dokumentalnych, miłośnik kawy i Bałkanów. Badacz afer i terrorystów. Wraz z Przemysławem Wojciechowskim wydał książkę “Tragarze śmierci” ujawniającą nieznane ślady znanych terrorystów (“Carlosa”, Abu Dauda, RAF).

 

Za: wPolityce -- [Org. tytuł: « Honor panów Janickich. "Przyglądałem się dziś gorliwcom w różnych mundurach. Sprawdzali każdą kratkę ściekową" »]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38594 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]