Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie przyjazdu do Polski Romana Polańskiego

Aktualizacja: 2011-05-24 10:39 am

Prawica Rzeczypospolitej apeluje do władz i instytucji publicznych (w szczególności do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polskiej S.A.) o bojkot 36. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w związku z decyzją jego Jury o zaproszeniu na ten festiwal Romana Polańskiego. Roman Polański jest ścigany przez wymiar sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych za popełnienie jednego z najbardziej potępianych społecznie przestępstw. Wyrażamy najgłębsze ubolewanie z powodu demonstracji przygotowywanej podczas gdyńskiego Festiwalu i mamy nadzieję, że nie znajdzie ona jakiegokolwiek (nawet biernego) wsparcia ze strony władz i instytucji naszego Państwa.

(-) Marek Jurek, przewodniczący
(-) Marian Piłka, wiceprzewodniczący

Warszawa, 24 maja RP 2011

KOMENTARZ BIBUŁY: Roman Polański jest cały czas poszukiwany Listem Gończym przez Interpol – zobacz aktualny anons na stronach internetowych Interpolu (zrzut ekranu poniżej). Do tej międzynarodowej organizacji policji należy i Polska, zatem czy zapowiadany przyjazd tego poszukiwanego zbiega oskarżonego o ciężkie przestępstwo nie powinien być natychmiast wykorzystany do jego aresztowania? Zaniedbanie to ze strony osób odpowiedzialnych powinno być potraktowane jako pomoc w ukrywaniu przestępcy.


Kliknj aby powiększyć

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38339 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]