Internet popularyzuje satanizm i okultyzm

Aktualizacja: 2011-03-31 7:28 am

Popularyzowane przez internet satanizm i okultyzm sprawiają, że jeszcze gwałtowniej wzrosło zapotrzebowanie na egzorcystów – zauważają uczestnicy specjalnej konferencji, która odbywa się na Papieskim Ateneum Regina Apostolorum w Rzymie.

W spotkaniu udział bierze ponad 60 osób: katolickich księży oraz lekarzy, psychologów, psychiatrów, nauczycieli i działaczy organizacji młodzieżowych. Wspólnie dyskutują, jak skutecznie stawiać czoła satanizmowi w dzisiejszych czasach.

Jak zauważa włoski publicysta – pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży – Carlo Climati, internet ułatwił w sposób dotąd niespotykany dostęp do informacji na temat kultu diabła i praktyk okultystycznych.

– W kilka minut można skontaktować się z satanistycznymi grupami i dowiedzieć się na temat okultyzmu. Ta konferencja nie jest o tym, jak stać się egzorcysta, lecz jak dzielić się informacjami o egzorcyzmie, satanizmie i sektach. Chodzi o to by pomóc rodzinom i księżom. W przypadku młodych ludzi, którzy przeżywają trudności, mających kruchą konstrukcję emocjonalną istnieje szczególne ryzyko-  dodaje.

Głównym założeniem konferencji jest podejście do zjawiska satanizmu „z powagą i naukowym rygorem” oraz unikania podejścia powierzchownego, czy opartego na epatowaniu sensacją.

Organizatorzy zauważają, że wzrost zainteresowania satanizmem jest zjawiskiem niebezpiecznym, bo niedocenianym. – Nastąpiło prawdziwe odrodzenie tego zjawiska – ostrzega ks. Gabriele Nanni, były egzorcysta i konsultant w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kapłan zwraca też uwagę, że choć w teorii egzorcyzmy może przeprowadzić każdy kapłan, to jednak Kościół zaleca, by to robili duchowni dobrze do tego przygotowani. – Powinno się wezwać egzorcystę wtedy, kiedy osiągnie się moralną pewność,ze dana osoba jest opętana – zaznacza ks. Nanni.

Duchowny zauważa, że na stan demonicznego opętania mogą m.in. wskazywać niepokojące zmiany w zachowaniu i głosie, mówienie w sposób zniekształcony innymi językami lub artykułowanie nonsensownych rzeczy.

KAI/drr

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: deon
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=35512 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]