Motyw holenderskiego zabójcy Polaka: Bo Polska rozpętała II wojnę…

Aktualizacja: 2011-02-8 10:49 am

Zabójca 19-letniego Marcina Bilaszewskiego twierdził, że Polska wywołała II wojnę światową. I chciał się za to zemścić.

Do tragedii doszło wieczorem 8 maja ubiegłego roku w autobusie linii 254. Marcin wraz z dziewczyną i grupą przyjaciół jechał do centrum, by uczcić jej 18. urodziny. W pewnym momencie jeden z pasażerów – czarny mężczyzna w wieku 30-40 lat – zaczął ubliżać Polakom. Gdy wysiadali na przystanku Finsbury Park, mężczyzna uderzył dziewczynę Marcina. Kiedy ten pbóbował ją szybko wyprowadzić z autobusu, został pchnięty przez napastnika nożem w brzuch. Zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala.

Zabójca został zatrzymany przez policję rano 13 maja. Okazał się nim 33-letni Holender Alphonse Kruzinga. Podczas aresztowania znaleziono przy nim dwa noże ukryte w rękawach.

Podczas procesu zabójcy, który rozpoczął się w Londynie, oskarżyciel Roger Smart powiedział, że Holender miał „psioczyć na Polaków” i zapowiadać, że „wkrótce poleje się krew”.

Z kolei świadkowie zdarzenia twierdzili, że zachowywał się dziwnie, jakby był niezrównoważony lub pod wpływem narkotyków. Obrzucał nastolatków najdziwniejszymi obelgami i oskarżeniami. Twierdził między innymi, że Polska wywołała II wojnę światową.

gaan

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Goniec - Wielka Brytania -- [Org. tytuł: « Bo Polska rozpętała II wojnę...»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=32140 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]