Kongregacja Kultu Bożego zachęca do stosowania dwóch form rytu rzymskiego

Aktualizacja: 2011-02-2 2:31 pm

Strona Una Voce Cordoba informuje o liście, który otrzymał ks. Adolfo Caliva, proboszcz Parafii Ducha Świętego w San Juan w Argentynie od ks. Juana Miguela Ferrera Grenesche z Sekretariatu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.Ks. Grenesche dziękuje za owoce dobrze przygotowanych przez proboszcza celebracji Mszy św. zarówno w nadzwyczajnej, jak i zwyczajnej formie rytu rzymskiego oraz zachęca do kontynuowania takiego apostolstwa liturgicznego, zgodnie z życzeniem Ojca Świętego, które może służyć do wzmocnienia jedności w Kościele, poprzez przeżywanie liturgii Kościoła w obu formach rytu rzymskiego. Na zakończenie listu ks. Grenesche przesyła pozdrowienia od Prefekta Kongregacji kard. Canizaresa.

rzymski_katolik
KOMENTARZ BIBUŁY: Czy zgodnie z życzeniem Ojca Świętego przedstawiciele np. “kościoła toruńskiego” zdecydują się wreszcie na propagowanie Mszy św. Wszechczasów i na edukację swoich słuchaczy i widzów w tym kierunku, czy też dalej będą podążali drogą socjotechniki zbudowanej na bazie łże-ekumenizmu i “ducha soborowego”? Czy wreszcie, zgodnie z życzeniami Ojca Świętego, ukażą piękno tradycyjnej liturgii, czy też dalej będą propagowali nowinki, pląsy, “chrześcijański” rock i rappersów? Czy będą wierni Ojcu Świętemu, Tradycji, Kościołowi, czy też pozostaną tylko na pustosłowiu o wierności?

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31759 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]